Життя

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу

Ідучи на вокальні реаліті-шоу, потрібно бути готовим до того, що ти не зможеш обирати репертуар і образ, а після закінчення проєкту ніхто не мусить займатися твоєю розкруткою. Як вижити на талант-шоу та зробити успішну кар'єру?

Навіщо потрібні талант-шоу

Навіщо потрібні талант-шоу. Фото: Alexander Shatov / Unsplash

Виконавець, який вирішив узяти участь у вокальному шоу, має розуміти, що це насамперед шоу. Телевізійний проєкт передусім призначений для того, щоб приносити прибуток, бути комерційно вигідним. І продюсерська команда робитиме все, щоб мати високі рейтинги, часом завдяки гострим висловлюванням цікавих учасників, які готові видавати в кадрі весь спектр емоцій. А судді в кріслах – робити все, щоб їхні імена були на слуху. Роками підтримувати інтерес публіки складно, й артисти це розуміють. Для них участь у шоу є так само важливою, як і для артистів-початківців. Вирішивши взяти участь у подібному проєкті, потрібно це розуміти й не мати великих ілюзій, що тебе візьмуть під крильце й допоможуть у кар'єрі. Безумовно, реаліті-шоу й талант-шоу – це гарний майданчик, щоб заявити про себе, але це не має жодного стосунку до творчості справжнього артиста.

Чому важливо виконувати свої пісні

Чому важливо виконувати свої пісні. Фото: Alexander Shatov / Unsplash

Ви однаково співатимете не свої пісні, адже артиста робить саме власний репертуар. Подумайте, за що ви любите того чи іншого артиста? За його пісні. Тому, навіть залишивши проєкт переможцем, потрібно створювати свій репертуар, імідж, працювати на впізнаваність. На проєкті цим не займаються. Виконуючи чужі пісні на проєкті, ви демонструєте свої здібності — як вокальні, так і артистичні. Але треба пам'ятати, що це чужий репертуар, і він не зробить вас популярним надовго.

Чому перемога в талант-шоу не гарантує успішної кар'єри

Чому перемога в талант-шоу не гарантує успішної кар'єри. Фото: Alexander Shatov / Unsplash

Варто також пам'ятати, що стати впізнаваним і улюбленим публікою можливо. Але утримувати інтерес і увагу публіки – це майстерність. Коли закінчиться один сезон шоу, за ним розпочнеться наступний. І в глядачів з'являться інші кумири, за яких вони голосуватимуть.

Також не завжди перемога у вокальному шоу гарантує успішну кар'єру в майбутньому. Продюсери можуть відмовитися від подальшого продюсування. У будь-якому разі артист мусить мати команду й розуміти свій шлях розвитку: яку музику він хоче виконувати, для якої аудиторії вона призначена і яких висот він хоче досягти.

Як знайти свого автора пісень

Як знайти свого автора пісень. Фото: Alexander Shatov / Unsplash

Артист, який не пише пісні, дуже залежить від авторів. Кризові моменти у творчості можуть бути в будь-якого артиста й автора. Навіть той, хто сам пише тексти й музику, може відчувати застої у творчості, повторюватися. Але, як на мене, виконавець, який пише для себе сам, перебуває у вигіднішому становищі. Він краще розуміє, що хоче сказати публіці своєю творчістю.

Не всім дано писати музику, вірші. У такому разі для співака важливо знайти свого автора. На це можуть піти роки. Імениті автори не дуже полюбляють продавати кращі пісні молодим виконавцям, тому тут потрібно мати дар переконання та інтуїцію, щоб добирати до свого репертуару гарні пісні. Але є ще один шлях: шукати молодих авторів, котрі, як і молоді співаки, прагнуть слави й визнання.

Як артисту працювати без продюсера

Як артистові працювати без продюсера. Фото: Alexander Shatov / Unsplash

Тепер давайте розберемося, як артистові, який вийшов з-під опіки продюсера, почати вибудовувати свою роботу; хто має бути в його команді; що доведеться вирішувати самотужки.

Без команди працювати неможливо. Тому насамперед потрібно знайти менеджера для свого проєкту. Артист має займатися творчою частиною: писати музику, ходити на репетиції та давати концерти. Завдання менеджера — зробити з музики свого артиста продукт і вивести його на ринок. Це людина, яка поєднує артиста з аудиторією та світом музичного бізнесу. Одне з перших завдань менеджера — розповсюдити музику виконавця на найбільшій кількості платформ: у соціальних мережах, ЗМІ та обов'язково — на стримінгових сервісах. Також менеджер має взяти на себе функції щодо організації концертів.

Але хоч яким би хорошим не був менеджер, важливо пам'ятати, що за результат, за своє творче життя завжди відповідає артист.

Зображення на обкладинці: Israel Palacio / Unsplash

Читати на The Page

Краса

Що спробувати з косметики Comfort Zone: топ-5 продуктів марки

Мода

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян

Краса

Чому аромати викликають емоції та спогади