
Фото надане партнером
Інклюзія допоможе збільшити кількість клієнтів та прибуток
Влучно визначити портрет потенційних клієнтів свого бізнесу – одна з першочергових задач. На цьому етапі підприємці нерідко забувають про відвідувачів з маломобільних груп населення: батьків з дітьми, літніх людей, осіб з інвалідністю чи тимчасовими травмами. До цієї групи належать і люди з валізами тощо, а це до 55% клієнтів!
Доступно.UA змінює бізнес на краще
Впровадження культури інклюзивності у закладах відбувається на основі норм, прийнятих у ДНБ (державних будівельних нормах) В.2.2-40:2018. Безперешкодний доступ до закладів для кожного – головне призначення цього документу. І саме за цими нормами громадська організація Доступно.UA допомагає бізнесу стати доступнішим для кожного відвідувача:
- на відповідність діючому законодавству перевірено більше 1000 об'єктів;
- рекомендації по доступності надано більше ніж 200 бізнесам;
- розроблено унікальні для України алгоритми та методи перевірки.
Під час перевірки власник отримує рекомендації, а не негатив. Мета організації в тому, щоб допомогти підприємцю зрозуміти потреби маломобільної людини та створити умови для відвідування нею закладу.


Реалізовані проєкти з доступності бізнесу для населення
Рекомендації з організації закладу за весь час роботи Бюро Доступності вже отримали:
- Кураж Базар;
- Zaxidfest;
- Планета Кіно;
- мережа супермаркетів Сільпо;
- Міністерство закордонних справ;
- мережа коворкінгів «Перемога»;
- ТЦ Gorodok Gallery та ін.
Всі, хто активно підтримує ідею інклюзивності та відкритості, вже зробили крок назустріч новим потенційним клієнтам та отримали:
- детальні звіти та рекомендації щодо облаштування простору у закладі;
- альтернативні варіанти, якими можна облаштувати приміщення з мінімальними втратами для бізнесу та максимальною користю для людей;
- загальні політики-рекомендації для мереж об'єктів – дозволяють зробити доступними всі об'єкти мережі по Україні.
Ще одна приємна новина в тому, що заклад, який відповідає критеріям доступності, потрапляє на Мапу доступності. Щодня її переглядають сотні потенційних відвідувачів з маломобільної групи населення. Тренд інклюзивності в Україні – не про гарні слова, а про дії, які відкриють двері для кожного!

Цей матеріал підготовлено у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.