Життя

Вчені вперше задокументували м’ясоїдну поведінку каліфорнійських білок — фото

Американські вчені вперше задокументували м’ясоїду поведінку білок, зокрема, як ці тварини полювали та поїдали полівок. На думку дослідників, така поведінка є звичною для них.

Відповідне дослідження вони опублікували в Journal of Ethology, передає ScienceAlert.

«Це дослідження радикально змінює наше уявлення про білок, одних із найвідоміших ссавців у світі. Перед обличчям людських образ, таких як зміна клімату та посуха, ці тварини можуть адаптуватися до життя в мінливому світі», — розповіла провідна авторка дослідження Дженніфер Е. Сміт, доцент біології Університету Вісконсіна-О-Клер.

Науковці спостерігали за м’ясоїдністю білок з 10 червня по 30 липня в регіональному парку Бріонес в окрузі Контра Коста, Каліфорнія.

Протягом цього часу дослідники зафіксували 74 взаємодії за участю каліфорнійських ховрахів і полівок. Причому 42% з них включали активне полювання на своїх побратимів-гризунів.

Фото: Соня Уайлд/UC Davis

Раніше вченим було відомо, що близько 30 видів білок умовно споживають м'ясо, починаючи від дрібної риби й закінчуючи птахами. Однак вони не розуміли, чим викликана така поведінка.

Нове дослідження є першим, яке підтверджує, що полювання насправді є звичайною поведінкою для білок.

Вчені зафіксували, як ці тварини присідали низько над землею, перш ніж підстерігати свою здобич. Хоча частіше каліфорнійські ховрахи переслідували полівок, кидалися та кусали за шию, а потім енергійно трусили.

Фото: Соня Уайлд/UC Davis

Дослідники також виявили, що м’ясоїдна поведінка білок досягла свого піку протягом перших двох тижнів липня, що збіглося зі сплеском популяції полівок.

Читати на The Page

Здоров'я

Мозок починає деградувати з 44 років — дослідження

Здоров'я

Препарат для схуднення може уповільнювати хворобу Альцгеймера – дослідження

Здоров'я

Ніч без сну може підвищити ризик діабету та серцево-судинних хвороб — дослідження