Вчені виявили новий вид акул-привидів, які мешкають глибоко в океані поблизу Австралії та Нової Зеландії. Тварини мають витягнуту, вузьку, вдавлену морду і дуже довгі широкі грудні плавці.
Відкриття зробили науковці Національного інституту дослідження води та атмосфери Нової Зеландії (NIWA), пише CNN.
Як йдеться в матеріалі, вчені знайшли австралійську вузьконосу рибу-привида, або Harriotta avia, на підвищенні Чатем — районі дна океану біля східного узбережжя Південного острова Нової Зеландії.
У заяві NIWA вказано, що раніше вчені вважали, що риба-привид є частиною вже відомого єдиного глобально поширеного виду, однак тепер вони виявили генетичні та морфологічні відмінності.
Химероподібні — це ряд морських хрящових риб, який споріднений зі скатами й акулами. Їх скелети переважно складаються з хрящів, а ембріони ростуть у ікринках, які самиці відкладають на морське дно. Поки не вилупляться, химери харчуються поживними речовинами ікринки. А згодом, після вилуплення, їдять ракоподібних.
«Harriotta avia унікальна своєю витягнутою, вузькою і вдавленою мордою; довгий, тонкий стовбур; великі очі; і дуже довгі широкі грудні плавці. Це чудовий шоколадно-коричневий колір», — сказала вчена Бріт Фінуччі.
За її словами, акули-привиди здебільшого живуть на дні океану на глибині 2600 м, тому середовище їх існування ускладнює вивчення та спостереження.
«Тобто ми мало знаємо про їхню біологію чи статус загрози, але це робить такі відкриття ще більш захопливими», — додала вона.
Також Фінуччі зазначила, що назвала новий вид на честь своєї бабусі.
«Avia латинською означає «бабуся». Я хотіла їй віддячити, тому що вона з гордістю підтримувала мене протягом моєї наукової кар'єри. Химери також є досить давніми родичами риб — бабусями й дідусями, тому я подумала, що назва добре підходить», — розповіла дослідниця
Як йдеться в матеріалі CNN, в лютому 2022 року Фінуччі була частиною команди, яка виявила акулу-примару, яка щойно вилупилася. За їхніми словами, ця подія могла дати їм додаткові знання про «таємничу» істоту.