Незабаром ми опинимося на порозі різдвяних та новорічних свят. Саме час зустріти урочистості ігристим вином українського виробництва. The Page пропонує свій вибір.
Ігристе Shabo Grand Reserve Brut, виробник Shabo, Одеська область
Для виробництва цього преміального ігристого на виноробні Shabo використовують добірні сорти «шардоне» та «піно нуар». Цікаво, що виноград вирощений на спеціальних міні-дільницях терруару з урахуванням особливостей ґрунтів селища Шабо.
Контроль якості здійснюють французькі експерти SARL Derenoncourt та Institut Oenologique De Champagne із регіону Шампань. Це вино з помірно вираженими нотами квітів, яскравою мінеральністю та свіжістю, в келиху тішить міріадами крихітних бульбашок.
Його створюють за класичною технологією шампанізації у пляшці. До речі, ця технологія вперше була застосована у Шабо ще у XIX столітті, за часів швейцарських переселенців. За сезон виробляється до 3500 пляшок цього найменування.
Ігристе «Біссер», виробник «Колоніст», Одеська область
Брют «Бісер» — серед так званих класичних ігристих blanc de blancs, який виготовлений зі ста відсотків винограду сорту «шардоне». Лози цього винограду набирають сили на власних плантаціях виноробні «Колоніст», які розташовані на березі озера Ялпуг бессарабського. Свіжого смаку його фруктових нот досягають тут методом класичної технології шампанізації. Дегоржаж, тобто дріжджовий осад, зібраний у шийці пляшки, роблять на «Колоністі» вручну.
Ігристе Blanc de Blancs Extra Brut, виробник «Виноробне господарство Князя П. Н. Трубецького», Херсонська область
Ще один український представник у категорії blanc de blancs — вино, яке на сто відсотків складається з сорту «шардоне», зібраного з виноградників на схилах Каховського водосховища за координатами 46 градусів 48 хвилин північної широти та 33 градуси 21 хвилину східної довготи. Ігристе виробляється за класичною французькою технологією шампанізації, а виноград зібраний вручну.
Перше бродіння роблять на чистій культурі дріжджів за контрольованої температури. Повторне бродіння відбувається у пляшці в історичних підвалах «Виноробного господарства Князя П. М. Трубецького». Ігристе золотистого кольору, зі світло-солом'яними відблисками, а в букеті можна почути свіжі нотки вершкового масла, цитрусових та білих кольорів.
Ігристе Grand Admiral Brut Nature, виробник 46 Parallel Wine Group, Одеська область
Преміальне вино, створене за класичною технологією шампанізації із сортів винограду «піно мені», «шардоне» та «піно блан» урожаю 2018 року, представлене лімітованим тиражем 2620 пляшок. Його витримка на дріжджовому осаді – не менше 21 місяця – розкривається у смаку тонкими нотами свіжої здоби на тлі ароматів білих квітів, зеленого яблука, цитрусів.
Цього року винний критик Дженсіс Робінсон, консультант Її Високості королеви Британії, дала високу оцінку вину та прокоментувала виданню Drinks+:
«Добре підібраний фруктовий/кислотний баланс. Ігристе досить сухе. Я б із задоволенням випила келих цього ігристого в одному з київських винних барів».
Ігристе Artwine Brut Nature 60, виробник Artwinery, Донецька область
Artwinery – це найбільше у Східній Європі виробництво ігристого, яке знаходиться в Україні. Тут мільйони пляшок зберігаються в підземних галереях, на глибині 72 метри, а ігристе в них створюється за класичним методом шампанізації. "60" на етикетці брюта — це мінімальний термін витримки на осаді, але за фактом, за словами Андріана Бережного, брендпосла Artwinery, це тираж урожаю 2014 року, який знімали з осаду цього, 2021 року. Тож у нас є унікальна можливість придбати семирічне вино за ціною п'ятирічного.
Виготовлений напій із купажу сортів винограду «піно», «шардоне» та «аліготі». Букет відрізняється свіжим квітковим ароматом з медовими та ванільними нотами у смаку та відноситься до категорії рідкісних вин. У 2019 році ігристе Artwine Brut Nature Grand Reserve відзначено нагородами двох авторитетних європейських дегустаційних конкурсів: London Wine Competition та Decanter World Wine Awards.
Ігристе Special Edition Мускатне Біле, виробник Shabo, Одеська область
Для тих, хто віддає перевагу солодкому смаку ігристого, ідеальним варіантом стане Shabo Special Edition Мускатне Біле, яке вироблятиметься з добірного італійського сорту винограду «мускат оттонель», вирощеного на власних виноградниках Shabo. Аромат – тонкий, з домінуючими мускатними тонами та легкими нотами чайної троянди, а смак – тривалий із балансом солодощі та свіжості.
Колекція натуральних ігристих вин Special Edition створена за технологією Charmat Lungo, яка, як і класичний метод шампанізації у пляшці, передбачає природне вторинне бродіння, тільки роль пляшки виконують закриті ємності – акратофори.
Вина колекція Special Edition не раз ставали призерами міжнародних авторитетних конкурсів, серед яких Decanter World Wine Awards (Великобританія), International Wine&Spirit Competition (Великобританія) та Concours Mondial de Bruxelles (Китай).