Facebook Pixel

Справу перехопленого винищувачем пілота-самоучки передали до суду

Справу повітряного пірата з Коломиї передали до суду. Фото: ssu.gov.ua

Справу повітряного пірата з Коломиї передали до суду. Фото: ssu.gov.ua

Жителя Коломиї судитимуть за несанкціонований політ на літаку, на перехоплення якого в серпні Збройні сили України задіяли винищувач МіГ-29. Про це повідомляється на сайті Служби безпеки України.

У серпні 45-річний чоловік, не пройшовши навчання та не маючи пілотського посвідчення, підняв у повітря літак Ан-2, випущений 49 років тому та знятий з експлуатації. Виліт він здійснив із території незареєстрованого злітно-посадкового майданчика «Косів».

Він не погодив маршрут, як цього вимагає законодавство. Ці дії могли спровокувати як зіткнення з іншими літаками, так і нищення інфраструктури внаслідок можливого падіння через несправність чи невміле управління. Окрім зазначеного чоловік порушив ще цілу низку авіаційних правил, які регулюють безпеку польотів.

Telegram Logo

Літак-порушник зафіксувала протиповітряна оборона України, коли той слідував у бік державного кордону на території Чернівецької області. Оскільки інформації про цей політ в органах обслуговування повітряного руху не було, літак не подавав обов’язкових сигналів розпізнавання, а екіпаж не виходив на зв’язок, то цей інцидент класифікували як порушення державного повітряного простору. Збройні сили підняли в повітря екіпаж винищувача МіГ-29 з аеродрому в Луцьку. Пілот винищувача знайшов літак та примусив його сісти.

Наразі повітряному пірату пред'явлено підозру в порушенні правил повітряних польотів (за ст. 281 Кримінального кодексу). Йому загрожує штраф до ста неоподатковуваних мінімумів, чи арешт на строк до шести місяців, чи обмеження волі на строк до трьох років. Справу з обвинувальним актом передано до суду.

Коментарі

Всі новини