Литва запроваджує режим НС на кордоні з Білоруссю. Фото: Twitter / Міноборони Польщі
Після повідомлень про кілька тисяч мігрантів на кордоні Білорусі з Польщею влада Литви вирішила запровадити надзвичайний стан на литовсько-білоруському кордоні. Відповідний режим почне діяти з опівночі 10 листопада і триватиме впродовж місяця, пише місцеве видання Delfi.
Надзвичайний стан діятиме вздовж усієї лінії кордону між країнами, а також на 5 км углиб країни. Цей режим також поширюватиметься на пункти реєстрації та утримання мігрантів і в радіусі 200 метрів навколо них. У період із 10 листопада до 10 грудня для мігрантів, які потраплять на литовську територію, передбачені обмеження послуг зв’язку (листи, розмови телефоном тощо). Упродовж зазначеного періоду кордон охоронятиметься в посиленому режимі.
«Ми бачимо, що відбувається на польсько-білоруському кордоні, і це, природно, означає, що нам потрібно готуватися до таких самих вторгнень і нападів», — заявила очільниця МВС Литви Агне Білотайте.
Додатково. Минулого тижня Литва почала зводити перші ділянки прикордонного з Білоруссю сталевого паркану заввишки 3,4 м, увінчаного колючим дротом. До цього Литва, а також сусідні Польща та Латвія місцями вже встановили огорожі з колючого дроту на деяких ділянках кордону з Білоруссю у відповідь на велику кількість мігрантів із Близького Сходу та Африки, які прямують до ЄС.
Прем'єр-міністр Польщі Тадеуш Моравецький заявив, що безпрецедентна хвиля мігрантів, які намагаються незаконно потрапити на територію його країни, несе загрозу безпеці всього Євросоюзу.
«Сьогодні на карту поставлено стабільність і безпеку всього Євросоюзу. Цю гібридну атаку режиму Лукашенка націлено на всіх нас. Але ми не дозволимо залякати себе й захищатимемо мир у Європі разом із нашими партнерами з НАТО та ЄС», — заявив він.
Контекст. Міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. Варшава звинувачує Мінськ у спеціально створеному міграційному тиску в межах ворожих гібридних дій проти Польщі та ЄС.
Напередодні ситуація критично загострилася. Наразі, за приблизними підрахунками, поблизу польського кордону з боку Білорусі перебувають приблизно 4 тис. мігрантів. Вони розбили наметові містечка й час від часу вдаються до спроб силового прориву через кордон.