Facebook Pixel

Закон про «кешбек»: Rozetka впродовж двох тижнів добивалась визнання своїх чеків

Держподаткова служба пояснила проблеми з реєстрацією декількох чеків інтернет-магазину Rozetka.ua складною інфраструктурою системи передачі даних з касових апаратів на свій сервер, передає «Інтерфакс-Україна».

Для з'ясування причин такої ситуації відомство навіть звернулося в Нацбанк, розповіла директор департаменту обслуговування платників податків та інформаційних технологій Наталія Калєніченко.

Зараз система обігу даних РРО передбачає, що між продавцем та податковою службою є ще як мінімум дві складові – інформаційний еквайр та процесинговий центр НБУ, пояснила вона.

«Два чеки дійсно не надійшли до податкової служби. ДПС звернулась до НБУ з листом, щоб встановити причини, – каже Калєніченко. — Ці чеки потрапили до нашої бази даних буквально у ці вихідні».

Вона запевнила, що нова редакція законодавства про РРО спрощує взаємодію між продавцем та установою – інформація без посередництва надходить з програмного РРО до фіскального серверу.

Крім цього, за новими правилами не вимагається реєстрація самого пристрою – телефона, планшета або іншого гаджета, підкреслила голова департаменту.

Історія почалася з того, що директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський повідомив про відсутність інформації про чеки інтернет-магазину Rozetka.ua у базі даних податкової служби.

Засновник компанії Владислав Чечьоткін, який нещодавно заявляв про ризик закриття бізнесу через тиск, зазначив, що Rozetka видала чеки, які хтось «не пустив» або видалив з публічної бази податкової.

«Ось вже впродовж двох тижнів з дати публікації «чорнухи» ми спілкуємося з податковою, НБУ та ще з низкою держорганізацій, щоб з'ясувати, чому чеки є у внутрішній базі та відсутні в зовнішній», — підкреслив він.

Контекст

  • 1 жовтня 2020 року набуде чинності так званий закон про «кешбек», який за порушення під час видачі чеку передбачає повернення покупцеві вартості покупки, яка дорожча за 850 грн.
  • Також запроваджується застосування повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100% суми – за перше порушенні та 150% – за кожне наступне). Закон ускладнює роботу бізнесу, оскільки покладає додаткову відповідальність та необхідність введення контролю над тим, чи отримають покупці розрахункові документи.
Подякувати 🎉