Facebook Pixel

Різдво 25 грудня: Українська Греко-Католицька Церква переходить на новий календар

Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий календар на з 1 вересня 2023 року. Про це повідомляє пресслужба церкви.

В УГКЦ повідомили, що взяли до уваги численні прохання віруючих, та провели попередні консультації із духовенством та монашеством церкви про назрілу потребу реформи Літургійного календаря УГКЦ в Україні

Quote«УГКЦ в Україні перейти з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії. Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року Божого», — йдеться у повідомленні.

Контекст. Нерухомі свята — це свята що мають конкретну дату, як от Різдво. Тобто з 1 вересня цього року УГКЦ буде офіційно святкувати 25 грудня, а не 7 січня 2024 року.

З 2017 року Різдво 25 грудня в Україні — державне свято, однак більшість продовжувала святкувати його 7 січня. Минулоріч року Православна церква України ПЦУ дозволила панотцям на прохання громад проводити богослужіння 25 грудня.

Повномасштабна війна росії проти України спонукала суспільство до дискусій стосовно дат святкування церковних свят. Зокрема у застосунку Дія можна було взяти участь в опитуванні стосовно того, у яку дату святкувати Різдво. 58,99% українців проголосували за 25 грудня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉