ЄС не конфіскує активи рф на $300 млрд: які причини
Євросоюз відмовився від ідеї повністю конфіскувати російські активи, оскільки кілька країн-членів виступили проти. Вони пояснили це тим, що такий крок може, зокрема, порушити законодавство та підірвати довіру інвесторів до євро. Про це пише DW з посиланням на текст висновків саміту ЄС від 20 березня.
Чому ЄС не конфіскує заморожені активи рф
«Відповідно до законодавства ЄС, російські активи повинні залишатися знерухомленими доти, доки росія не припинить свою агресивну війну проти України і не компенсує їй збитки, завдані цією війною», – йдеться в тексті, який ухвалили лідери країн ЄС.
Кілька країн ЄС заявили, що не підтримують ідею конфіскувати близько $300 млрд активів російського центрального банку, які Захід заморозив у відповідь на початок повномасштабної війни. Вони пояснили це низкою причин:
- це може порушити законодавство ЄС;
- це може стати небезпекою для конкурентоспроможності на ринку фінансових послуг;
- необхідність підтримувати Україну відсотками від цих активів досі залишається;
- ця сума є засобом впливу на росію, зокрема під час мирних переговорів.
«Ми починаємо думати про припинення вогню в Україні, про мирну угоду, яка може бути підписана як через три місяці, так і через три роки», – сказав європейський дипломат напередодні саміту.
За його словами, мати ці активи може бути важливіше, ніж конфіскувати їх, «не знаючи при цьому, що з ними робити».
Водночас ЄС готовий і надалі тиснути на росію, зокрема через нові санкції та посилення наявних.
Нагадаємо, на саміті у Брюсселі 20 березня ЄС не зміг домовитися про виділення €5 млрд на постачання боєприпасів для України цього року, оскільки члени ЄС, зокрема Франція та Італія, не захотіли брати на себе зобов'язання щодо конкретних фінансових обсягів. Низка європейських лідерів знову зустрінуться в Парижі 27 березня, щоб спробувати просунути процес вперед.