Facebook Pixel

Як не стати жертвою шахраїв на ОЛХ

На які шахрайські схеми найчастіше скаржаться користувачі на платформі OLX, який відсоток серед поданих заявок на шахрайство підтверджуються та які кроки слід виконувати, щоб не стати жертвою зловмисників, розповідають фахівці OLX Україна.

Найчастіше підозру в користувачів на шахрайство виникають занижені ціни на товар, які значно відрізняються від ринкових, вимога від продавця в оголошенні скинути передоплату чи відсутність накладеного платежу.

Щомісяця OLX відвідує понад 10,5 млн користувачів, тож фахівці платформи отримують в середньому в місяць 160 тисяч скарг на різні типи порушень. 54% від усієї кількості – скарги на шахрайство, зазвичай вони підтверджуються в 61% випадків. Показник пояснюється тим, що частина скарг, які надходять на платформу, не є інформативними, тобто в них не зазначена інформація, чим саме викликана підозра.

Всі скарги на шахрайство, які отримують фахівці OLX, опрацьовуються вручну. Якщо факт шахрайства підтверджується, оголошення видаляється з платформи, а користувач, який його залишив, немає більше змоги розміщувати на OLX нові пропозиції. Тому активність користувачів при підозрі на шахрайство та залишення скарги важливі. Таким чином ви можете убезпечити від зловмисників не лише себе, а й інших користувачів, які потенційно могли потрапити «на гачок» шахрайської схеми.

Який вид шахрайства найчастіше використовують зловмисники

За статистикою поданих заявок від користувачів найчастіше зловмисники користуються фішингом – формою шахрайства, яка передбачає отримання особистих даних користувача для того, щоб заволодіти його коштами.

Зловмисники часто створюють підробки популярних сайтів, зокрема і OLX, які зовні нагадують справжні. На такому ресурсі покупцеві пропонують здійснити оплату товару, проте насправді підроблений вебсайт використовують, щоб дізнатись банківські дані (номер картки, CVV код) та заволодіти коштами жертви.

Правила якими слід керуватися, щоб не стати жертвою зловмисників:

  1. При здійснені покупки на платформі OLX ведіть комунікацію із продавцем через месенджер на офіційному вебсайті та не погоджуйтесь переходити на інші ресурси. У випадку спілкування через офіційний ресурс фейкові або підозрілі посилання на фішингові сайти будуть блокуватись автоматично та вбережуть вас та ваші кошти від зловмисників.
  2. Не розголошуйте конфіденційну інформацію, таку як паролі, логіни, дані кредитних карток або інші особисті дані.
  3. Перевіряйте URL-адреси вебсайтів, оскільки зловмисники можуть створювати схожі адреси. Розрізнити їх можна, детально їх порівнявши.
  4. Для захисту від зловмисників активуйте двофакторну аутентифікацію при вході в різні програми та додатки. Регулярно оновлюйте програмне та антивірусне забезпечення на своїх пристроях.
  5. Не переходьте за посиланням від продавців, які ведуть на сторонні вебресурси.
Подякувати 🎉