Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

«ВзаємоДія»: як працюватиме електронне голосування, держновини та конкурси проєктів

Скріншот сайту «ВзаємоДія»

Скріншот сайту «ВзаємоДія»

Міністерство цифрової трансформації в 2021 році запустить національну платформу електронної демократії «ВзаємоДія». Перші сервіси почнуть працювати вже навесні.

Про це повідомили на брифінгу, де представили сервіс. Як заявили в пресслужбі Мінцифри, «ВзаємоДія» — це цифровий майданчик, де люди зможуть вільно спілкуватися з органами виконавчої влади та долучатися до ухвалення рішень на місцевому та державному рівнях.

За словами держсекретаря Кабінету міністрів Олександра Яреми, який був присутнім на брифінгу, сервіс створили для того, щоб українці, які не розбираються в цифрових сервісах, могли зайти на сайт «ВзаємоДія» і взяти участь у різних конкурсах і петиціях.

До 2023 року в сервісі з'являться такі функції:

  • електронні звернення та запити, де можна відстежити статус і отримати відповідь;
  • електронні консультації, де можна коментувати проєкти акта і вносити до нього пропозиції;
  • електронні петиції, де можна відстежити їхній статус;
  • електронні конкурси проєктів і програм інститутів громадянського суспільства;
  • електронне голосування за членів громадських рад в органах виконавчої влади;
  • електронна експертиза, де можна подати запит щодо проведення громадської експертизи органів виконавчої влади та отримати доступ до її матеріалів;
  • громадський бюджет, де можна онлайн подати заявку для участі в конкурсі проєктів всеукраїнського громадського бюджету;
  • доступ до урядової інформації. Йдеться про новини, актуальні контакти, органи виконавчої влади, публічні звіти топ-чиновників.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У відомстві також зазначили, що в сервісі поступово розширюватиметься функціонал і до нього будуть підключати центральні та місцеві органи виконавчої влади.

Варто також відзначити, що першу частину проєкту виконують з програмою EGAP і фондом «Східна Європа». Над розробкою ж працюють ще й представники Мінцифри, секретаріату Кабінету міністрів України, Верховної Ради.

Контекст. Раніше Комітет з питань цифрової трансформації ВРУ та Міністерство цифрової трансформації запропонували ряд законопроєктів, які повинні не тільки врегулювати взаємовідносини між учасниками IT-індустрії та державою, а й посприяти швидкому розвитку галузі.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини