Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна точно може покладатися на нас як на союзника – посол Ізраїлю

Посол Ізраїлю Михаель Бродський: Україна точно може покладатися на нас, як на союзника. Фото: Посольство Ізраїлю в Україні

Посол Ізраїлю Михаель Бродський: Україна точно може покладатися на нас, як на союзника. Фото: Посольство Ізраїлю в Україні

В інтерв’ю проєкту KYIV NOT KIEV посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський розповів, чи є в Україні нацисти; як безпекова ситуація на Близькому Сході обмежує Ізраїль в ухваленні політичних рішень, пов’язаних із росією; та на які джерела підтримки від Ізраїлю може розраховувати Україна.

Запис інтерв’ю припав на святкування Хануки. Разом із мером Кличком посол Бродський запалив найвищу Ханукію на Майдані Незалежності:

Quote«Думаю, це найкраща відповідь усім, хто стверджує, що Україна – це нацистська держава. Я вже говорив це багато разів та із задоволенням повторюю ще раз: це повна маячня», — коментує посол російські закиди про начебто нацистів у владі.

На тлі гуманітарної підтримки України з боку Ізраїлю, що зростає, Міністерство закордонних справ росії звинуватило Ізраїль у «підтримці неонацистського режиму». Ізраїль сприйняв це вкрай негативно. Однак «складні та різноманітні», як їх називає посол, відносини росії та Ізраїлю не зазнали кардинальних змін унаслідок антисемітських заяв росії. Адже їхній найважливіший компонент – безпекова співпраця.

Quote«Для нас дуже важливо зберігати канал для співпраці відкритим, особливо з 2015 року, коли росія стала дуже впливовим учасником подій у Сирії, встановивши там свою військову присутність», — говорить посол Бродський.

Можливість мати свободу дій у Сирії – це питання національної безпеки Ізраїлю.

Quote«У нас є певні червоні лінії, які не можна переступати. І Києву вони добре відомі».

Однак така ситуація обмежує Ізраїль в ухваленні політичних рішень, пов'язаних із росією. «Не секрет, що ми маємо червоні лінії, які не можна переступати. І Києву вони добре відомі», – говорить посол Ізраїлю. Однак він зазначає, що від початку російського вторгнення Ізраїль засудив цю війну, яку відкрито називає її російською агресією.

Ізраїль доклав багато зусиль до розбудови відносин із росією. Частина цих зусиль була спрямована на те, щоб запобігти стратегічному постачанню зброї з росії до Ірану.

Quote«А з Ірану до терористичних угруповань у Південному Лівані та Сирії», — уточнює посол.

Зараз військова співпраця росії та Ірану активізувалася як ніколи раніше. Іран постачає значну кількість дронів росії, але натомість отримує якісь військові технології.

Quote«Ми не приховуємо того, що це нас хвилює, тому ретельно моніторимо ситуацію. Ізраїль веде діалог з українськими високопосадовцями щодо цієї проблеми», — коментує Бродський.

В Ізраїлі розуміють, що сьогодні ці дрони ціляться в критичну інфраструктуру України, а вже завтра їх можуть використати проти Ізраїлю. Ще більше стурбованості в ізраїльтян викликає будь-яка зброя чи військова технологія, що передається з росії до Ірану.

Quote«Можливість надання ядерної зброї Ірану – це однозначно одна з тих червоних ліній, про які ми говорили раніше. Ми не можемо дозволити собі перетворення Ірану на ядерну державу. Ми говоримо про це чітко та прямо: Іран не має стати ядерною державою», — заявляє посол.

Нещодавно Ізраїль схвалив надання Україні зброї від країн НАТО, що містить компоненти, виготовлені в Ізраїлі. «Я не можу цього підтвердити, але якщо ви так говорите, то добре», — посміхається до ведучих KYIV NOT KIEV посол. Однак на запитання про інші новини щодо постачання Україні зброї Ізраїлем посол воліє не відповідати. На його думку, «будь-яка публічність тільки шкодить перспективам співробітництва в цій сфері».

QuoteПосол руйнує російський наратив про те, що Україна ніколи не має покладатися на Ізраїль як на союзника: «Україна точно може покладатися на нас як на союзника. Ізраїль – це союзник України. Проте, як я вже говорив, у нас є свої червоні лінії».
QuoteІзраїль передав Україні польові шпиталі, засоби реабілітації та протези для українських солдатів в Ізраїлі, ліки, продовольство, генератори, приймає українських онкохворих дітей на лікування.

«Ми підтримуємо Україну в різний спосіб, переважно в питанні гуманітарної допомоги. Хіба вам не здається, що це важливо?» — ставить риторичне питання посол Бродський, перераховуючи надану Ізраїлем підтримку: польові шпиталі, засоби реабілітації та протези для українських солдатів в Ізраїлі, постачання ліків, продовольства, генераторів, лікування українських онкохворих дітей в Ізраїлі.

Quote«Успіх у війні – це не лише про зброю. Це про соціальне питання, боротьбу з посттравматичними проблемами, управління системами охорони здоров’я та водопостачання. У всіх цих сферах Ізраїль співпрацює з Україною. Тому я вважаю, що Ізраїль – це союзник України.
QuoteНа жаль, війна не закінчилася, проте й допомога Ізраїлю не закінчується», — підсумовує він.

KYIV NOT KIEV — це англомовний новинний блог про Україну, а також спільнота з понад 30 тис. людей з усього світу, котрі підтримують Україну. Після повномасштабного російського вторгнення KYIV NOT KIEV викриває російські військові злочини в Україні, бореться з російською пропагандою та дезінформацією. Проєкт відомий серією інтерв’ю з послами іноземних держав в Україні.

Проєкт KYIV NOT KIEV. Ambassadorial Season реалізовано за підтримки Goethe-Institut в Україні та журналу «Куншт» в рамках акселератора протидії дезінформації Mediengeist, що є складником комплексного пакета заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом'якшити наслідки загарбницької війни росії проти України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини