Фото: pixabay
У світовому рейтингу добробуту в 2019 році Україна посіла 96-те місце з 167 країн, що на три пункти вище, ніж рік тому і на 10 позицій нижче, ніж 10 років тому.
Рейтинг складений міжнародною аналітичною організацією Legatum Institute.
У процесі складання рейтингу вчені організації аналізують базові економічні показники, стан освіти та охорони здоров'я, рівень безпеки, особистої свободи, якість державних послуг і те, наскільки в країні легко займатися підприємництвом та інноваціями.
Українська освіта отримала найвищу оцінку серед усіх показників — 37 місце в рейтингу. Умови життя в Україні теж показали непоганий результат — 67 місце в загальному списку країн.
В категорії «соціальний капітал», яка стосується міжособистісної довіри і довіри до інститутів, Україна посіла 148 місце. Рівень особистої безпеки теж оцінили невисоко — всього 145 місце в світі, а безпека навколишнього середовища — на 127 позиції.
Очолила список країн у рейтингу добробуту Данія, а першу п'ятірку з нею розділили Норвегія, Швейцарія, Швеція і Фінляндія. США всього лише на 18 місці, а найбільш бідними виявилися Південний Судан, Ємен і Центральноафриканська Республіка.
Згідно індексу процвітання Legatum, глобальне процвітання знаходиться на найвищому рівні за всю історію: 148 із 167 країн мають більш високий рівень добробуту, ніж 10 років тому (але не Україна).
За словами дослідників, такий ріст обумовлений більш відкритими економіками і кращим життєвим досвідом, завдяки поліпшенню охорони здоров'я, освіти та умов життя у всьому світі, а ось погіршення рівня особистої свободи і державного управління стримують подальше процвітання.
Контекст
- Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service поліпшило прогноз рейтингів уряду України зі «стабільного» на «позитивний», але зберегло довгострокові рейтинги на рівні "Caa1".
- У вересні агентства Fitch Ratings і Standard & poor's підвищили довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України до рівня «В». За шкалою Moody's ці позначки еквівалентні «В2», що на два рівні вище, ніж "Caa1".
- Fitch Ratings, Standard & poor's і Moody's входять у «велику трійку» міжнародних рейтингових агентств.