Facebook Pixel

С-400 на Тарханкуті був знищений модифікованою ракетою «Нептун» — The War Zone

Протикорабельна ракета «Нептун»

Протикорабельна ракета «Нептун»

Враховуючи обмеження на використання донорської зброї проти цілей за межами своїх кордонів, Україна розробляє власну далекобійну ударну зброю, одну з яких, схоже, вже використовували в Криму. Про це пише The War Zone.

23 серпня 2023 року Київ застосував модифіковану протикорабельну крилату ракету «Нептун», щоб вразити російську систему ППО С-400 на західній частині тимчасово окупованого Криму.

Знищення російського ЗРК С-400 «Тріумф» 23 серпня 2023 року

Знищення російського ЗРК С-400 «Тріумф» 23 серпня 2023 року

Quote«Удар по системі С-400 біля села Оленівка на мисі Тарханкут на 100 відсотків був здійснений модифікованим «Нептуном», — повідомляє анонімне джерело The War Zone.

Секретар РНБО Олексій Данілов вже заявляв, що нова українська ракета влучила в С-400. Щоправда, яку саме зброю використовували, Данілов не уточнив.

Протикорабельна ракета «Нептун»

Протикорабельна ракета «Нептун»

Міністерство оборони росії оприлюднило заяви, які, здається, підтверджують правдивість джерела.

Перша заява була зроблена в понеділок, коли в Telegram-каналі було сказано, що «українська крилата ракета була збита черговими засобами ППО над Чорним морем біля узбережжя Республіки Крим». Хоча в ньому не було названо конкретний тип української крилатої ракети, ця заява має важливе значення, оскільки в минулих заявах про збиття крилатих ракет російське МО посилалося саме на надані з-за кордону. 7 серпня, наприклад, міноборони росії заявило про збиття «дев’яти крилатих ракет великої дальності Storm Shadow», наданих Великобританією.

У вівторок міноборони росії вперше заявило, що збило українську протикорабельну ракету «Нептун». Однак не було сказано, прямувала вона до корабля чи до землі.

«Нептун» отримав популярність після того, як у квітні 2022 року дві ракети були використані для удару по крейсеру «москва» .

Ще в квітні цього року неназваний чиновник стверджував, що Україна працює над перетворенням «Нептуна» на наземну атакуючу зброю, але їй потрібна нова система наведення. Зокрема, для завершення системи були потрібні певні види мікросхем, але система була близька до завершення. Нещодавно цей же чиновник сказав, що Україна розробила систему наведення GPS, яка доставляє ракету в заздалегідь визначене місце. Потім інфрачервона система самонаведення ракети шукає та наводиться на ціль на основі попередньо завантаженого зображення, а потім запускає кінцеву атаку на цю ціль.

Це було б серйозним стрибком у можливостях, оскільки ці ракети не можна було б заглушити за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, і їх було б дуже важко виявити на етапі кінцевої атаки через те, що їх самонаведення пасивне за своєю природою.

США, Велика Британія та Франція дозволили Україні використовувати надану ними зброю лише на своїй території, включно з Кримом. У модифікованого «Нептуна» чи будь-якої іншої зброї української розробки таких перешкод немає.

У результаті, навіть з обмеженими наразі можливостями, москва в не дуже віддаленому майбутньому опиняється під прицілом модифікованого «Нептуна». Це посилить дискомфорт у російській столиці, яка вже неодноразово піддавалася ударам безпілотників.

Quote«Це збільшить дальність і дозволить завдати удару по москві. Це станеться», – сказав чиновник.

Хоча модифікований «Нептун» може не мати такої потужності, як зброя, яка вразила російську систему ЗРК у Криму, успішний удар по правильній цілі в москві, наприклад паливному об’єкту, все одно зможе вплинути на логістику та мати величезний психологічний вплив на столицю держави-агресора.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉