Facebook Pixel

Міністерство оборони скасовує паперові журнали обліку майна

Міністерство оборони скасовує паперові журнали обліку майна

Міністерство оборони скасовує паперові журнали обліку майна

Міністерство оборони України спрощує облік військового майна та позбувається зайвих паперів у війську. Військовим частинам дозволили повністю вести електронний облік.

Пресслужба оборонного відомства повідомила про внесені зміни до наказу Міністерства оборони440 «Про затвердження Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України».

Quote«У середньому командир роти наразі витрачає 50-80% свого робочого часу на бюрократію. Облік майна є одним з найбільш об'ємних бюрократичних процесів. Наказ створює можливості для автоматизації», – зазначила заступниця міністра оборони з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко.

Відтепер військові частини зможуть вести облікові регістри та допоміжні документи (журнали щодо майна) лише в електронній формі і використовувати для цього програмне забезпечення, яке:

  • прийняте в експлуатацію Міністерством оборони;
  • допущене до дослідної експлуатації. У такому разі програми мають відповідати усім вимогам щодо захисту інформації (мати атестат відповідності КСЗІ).

У разі переходу залишається лише електронний облік, вести паперові журнали та дублювати інформацію заборонено.

У Міноборони наголошують, що первинні документи (накладні, вимоги, акти, атестати) поки що залишаються в паперовій формі, адже вони підтверджують здійснення господарських операцій і можуть вимагатися при перевірках чи службових розслідуваннях.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉