Світова економіка вступила в період «синхронізованого спаду» — Financial Times

Фото: «Вести Економіка»

На тлі слабкого зростання в деяких країнах і його відсутності або навіть невеликого скорочення в інших, світова економіка вступила в період «синхронізованого спаду» — вважає газета Financial Times.

Згідно з індексом TIGER (Tracking Indices for the Global Economic Recovery), який FT розраховує разом з Брукінгським дослідним інститутом (США), основні економічні показники впали до мінімальних рівнів з весни 2016 року. Реальна активність в країнах втрачає динаміку, економічна довіра повсюдно знижується.

Тим не менш, професор Брукінгського інституту Есвар Прасад вважає, що побоювання глобальної рецесії є передчасними, оскільки збереження високого рівня зайнятості у всьому світі сприяє збільшенню доходів і підтриманню стійких витрат домогосподарств.

Погіршення показників довіри і макроекономічних показників — такий фон, на якому на цьому тижні у Вашингтоні пройдуть осінні засідання МВФ і Світового банку.

Контекст

  • На початку жовтня новий директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що фонд очікує уповільнення в 2019 році темпів економічного зростання в країнах, що становлять 90% світового ВВП.
  • Світовий банк, Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) і багато економістів приватного сектора також все менш оптимістично оцінюють перспективи світової економіки, знижуючи прогнози зростання до мінімальних рівнів з часів фінансової кризи 2008-2009 років.

Читати на The Page