Facebook Pixel

Сонячні канали. Як врятувати воду та водночас заробити на виробництві електроенергії

СЕС над каналом.

СЕС над каналом.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Санта-Крусі запропонували владі штату розмістити фотопанелі сонячних станцій над прісноводними каналами регіону, що дасть змогу не лише генерувати електроенергію, а й знизити інтенсивність випаровування води.

За розрахунками вчених, якщо такі сонячні навіси будуть встановлені на 6400 км відкритих каналів Каліфорнії, це заощадить штату 295 млрд літрів води щорічно, повідомляє Clean Technica.

«Цього було б достатньо для зрошення 20 тисяч гектарів сільськогосподарських земель або для задоволення потреб понад двох мільйонів людей», — зазначає учасниця проєкту Бренді Маккуїн.

Telegram Logo

У Каліфорнії та інших південних штатах проблема економії прісної води особливо гостра з причини частих посух і пожеж. Ситуація погіршується з кожним роком, тому ідея Маккуїн виглядає досить привабливою.

В Індії вже є аналогічні сонячні канали. Там ситуація ускладнюється тим, що знайти вільну ділянку для будівництва СЕС на суші досить складно з причини перенаселеності та високої вартості землі. Тому уряд Гуджарату з високою щільністю населення схвалив проєкт розміщення сталевих конструкцій із сонячними батареями над зрошувальними каналами.

Це рішення має відразу чотири переваги: виробллення електроенергії, економія землі, зниження випаровування води та скорочення викидів вуглекислого газу. Пілотний проєкт був запущений ще у 2012 році.

Ідея встановлення сонячних батарей над водними шляхами — це геніальний спосіб економії води в процесі виробництва відновлюваної енергії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини