Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ChatGPT про 8 березня, Іво Бобула, гендерні ролі та одностатеві шлюби — думка ШІ

Фото надано партнером

Фото надано партнером

Chat GPT — штучний інтелект, з яким можна спілкуватися майже як з людиною. Та чи має він «людські» погляди на важливі для нас соціальні, гендерні та сімейні питання? Напередодні 8 березня маркетинговий відділ хостинг-провайдера Cityhost.ua допитав чат-бота, щоб дізнатися його думку про цей день, розподіл ролей у сім’ї, призначення жінки та одностатеві шлюби. Також ми попросили його висловитися щодо деяких тез, які озвучив Іво Бобул під час скандального інтерв'ю. Що із цього вийшло — читайте далі.

Восьмого березня традиційно відновлюються суперечки про гендерні стереотипи, сексизм та інші явища, які дісталися нам у спадок від патріархального суспільства. Питання навіть не в тому, чи потрібно святкувати «жіночий день» і хто в родині має варити борщ. Це дискусія про права, вибір та життєву роль жінки.


В переддень весни публіку додатково сколихнуло інтерв’ю з Іво Бобулом, який висловив свої думки щодо жіночої меркантильності та отримав вердикт від ведучої, що він сексист. Не будемо коментувати, хто з них правіший — тут важливіше розуміти, що тема стосунків між чоловіками та жінками так хвилює людей саме тому, що вона гостра і болюча.

Інша актуальна тема, яка заполонила мережу, стосується ChatGPT — штучного інтелекту від OpenAI, який вміє створювати тексти по запитах. Це якісна мовна модель, здатна на самонавчання, яка вміє давати практично осмислені відповіді. З чат-ботом можна спілкуватися майже як з людиною, і це створює ілюзію існування нейромережі як особистості. І слідом виникає філософське питання — а чи має штучний інтелект певні світоглядні установки?

Маркетинговий відділ хостинг-провайдера Cityhost.ua поставив ШІ ряд життєвих запитань, щоб дізнатися його «думку» з приводу соціальних ролей у суспільстві.

Раніше ми тестували штучний інтелект у ролі помічника для пошукового просування та створення текстів. Результати експерименту: Chat GPT в Україні — чи може ШІ бути корисним для створення контенту для сайтів і SEO-просування.

Зауважимо, що до більшості відповідей ChatGPT робив передмови, що він є лише програмою і не має особистих переконань. Але все ж озвучував певний пул ідей, властивих скоріше західному світові.

— Розкажи свою думку — яке призначення жінки?

— Важливо зазначити, що жінки, як і чоловіки, можуть мати різні призначення в житті, і вони повинні мати право самостійно вибирати свої цілі та задовольняти свої потреби в житті. У кожної людини є потенціал для розвитку та досягнення успіху в різних сферах життя, і важливо дати можливість цей потенціал реалізувати.

conversation1.png

— Хто в родині має заробляти гроші — чоловік чи жінка?

Це питання не має однозначної відповіді і залежить від культурних, соціальних та економічних умов. У багатьох суспільствах, де панує патріархальна модель, традиційно чоловік вважається головним годувальником родини, а жінка зазвичай займається домашніми обов'язками та доглядом за дітьми.

Однак, у сучасному світі, де все більше жінок навчається та працює, розподіл обов'язків в родині може бути більш рівномірним. У деяких випадках жінки заробляють більше, ніж чоловіки, і тоді вони можуть стати головними годувальницями родини.

— Як ти думаєш, чи мають бути дозволені одностатеві шлюби на державному рівні в усіх країнах?

— В багатьох країнах по всьому світу одностатеві шлюби стали законними, оскільки у деяких країнах було визнано, що всі люди мають право на рівність перед законом і однакові права на шлюб та сім'ю. Інші країни, на жаль, продовжують забороняти одностатеві шлюби та відмовлятися визнавати права ЛГБТ-спільноти.

Все ж таки це питання моральної і етичної природи, яке вирішується на рівні кожної окремої країни та суспільства, і вимагає широкого обговорення та врахування різних точок зору.

— Чи повинна кожна жінка народжувати дітей?

— Ні, кожна жінка має право вирішувати, чи хоче вона мати дітей чи ні. Вибір про народження дітей повинен залежати від бажання та можливостей кожної окремої жінки, а також її партнера (якщо такий є). Жінки повинні мати доступ до інформації про різні методи контрацепції та можливості вибору, якщо вони не бажають мати дітей у даний момент часу.

— Що це за день 8 березня, і чи потрібно його святкувати?

— Міжнародний жіночий день відзначається 8 березня кожного року. Це свято з'явилося на зламі ХІХ і ХХ століть в різних країнах як спосіб привернути увагу до прав жінок.

У деяких країнах цей день святкують як державне свято, а в інших — як день вшанування жінок, вітають їх і дарують подарунки. Також існують країни, де його не відзначають.

Також ми вирішили поставити боту запитання, які в мережі обговорюються найбільше після інтерв’ю з українським співаком. До речі, ChatGPT мало того що не в курсі про скандал — він навіть не знає, хто такий Іво Бобул.

conversation2-1.png

— Чи стали останнім часом жінки більш меркантильними, ніж були раніше?

Я, як комп'ютерна програма, не маю можливості оцінювати жінок загалом, тому не можу зробити загального висновку про меркантильність жінок в цілому. Кожна людина унікальна, має свої характеристики та відносини з грошима, тому узагальнень про ставлення жінок до грошей не можна робити. Також культурні, соціальні та інші фактори можуть впливати на поведінку жінок у відношенні до грошей, і вони можуть змінюватися з часом.

— Чи мають хороші дівчата сидіти вдома?

Ні, хороші дівчата не повинні обмежуватися сидінням вдома. Вони мають право використовувати свій потенціал і розвиватися в різних сферах життя, які їх цікавлять. Це можуть бути кар'єра, навчання, творчість, волонтерство або будь-яка інша сфера, яка дає їм задоволення та можливість реалізувати свої здібності.

— Якщо жінка заробляє більше, ніж чоловік, то чи буде вона його поважати?

Так, дохід не повинен мати жодного впливу на рівень поваги до партнера в стосунках. Повага базується на багатьох чинниках, таких як спільні цінності, взаємна любов та підтримка, взаєморозуміння, повага до особистих меж та багато іншого. Жінка може заробляти більше, але це не повинно мати ніякого впливу на рівень поваги до чоловіка.

QuoteChatGPT — творіння західного світу, а отже, оперує поняттями, прийнятими в європейському та американському суспільствах. Він доволі просунутий у питаннях гендерної рівності, але не варто ідеалізувати штучний інтелект — він генерує відповіді, користуючись базою даних, сформованою для нього розробниками.
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини