Існує ймовірність, що російські військові пошкодили зенітний ракетний комплекс, переданий їм з Північної Кореї. Комплекс було знищено в Курській області, при цьому спочатку пропагандисти повідомляли, що це ураження радіолокаційної станції західного виробництва. Про це повідомляє Telegram-канал War Zone.
Ураження сталося за допомогою FPV-дрона. Опубліковані фото та відео дозволили частково порівняти силует північнокорейського ЗРК з тією системою, що була знищена. Незважаючи на низьку якість зображення, силуети північнокорейського ЗРК малої дальності та ураженої системи мають спільні риси, зокрема в розміщенні бази, позиції пошукової радіолокаційної станції та певній схожості форм. Подібні елементи силуету ураженої системи можна було побачити під час параду.
Не можна виключати, що, окрім балістичних ракет та артилерії, Північна Корея могла почати постачати зенітні комплекси. Це може бути пов’язано з серйозними втратами таких систем у російських військах через активне використання FPV-дронів, високоточних артилерійських снарядів та ракет GMLRS.
Перша поява нового північнокорейського комплексу відбулася на військовому параді у Пхеньяні 10 жовтня 2020 року. Південнокорейські та американські військові експерти класифікували його як зенітний ракетний комплекс (ЗРК) малої дальності, встановлений на напівпричепі. Однак дослідник KODEF і військовий фахівець Чеол-Гюн Лім у своїй праці стверджував, що цей комплекс є лише радіолокаційною станцією «Блискавка 6» (번개 6) і не має відношення до зенітного комплексу.
Водночас інші джерела з Південної Кореї, зокрема Інститут Далекого Сходу при Університеті Кюннам, спільно з представниками Міністерства оборони провели дослідження та класифікували цю систему як «ЗРК для низьких висот». Аналіз комплексу, продемонстрованого на параді, дозволяє зробити висновок, що він оснащений комірками для вертикального запуску ракет, схожих на ті, що використовуються в російських «Тор» і китайських HQ-17. При цьому система нагадує пускову установку «Тор», має радар пошуку, подібний до «Панцирь-С1», а також радар супроводження, який є схожим на китайську систему HQ-17.

Попри зовнішню схожість, південнокорейські експерти вважають, що метод наведення північнокорейського комплексу має відмінності. Зокрема, на його радіолокаційній станції супроводження відсутні додаткові антени, які забезпечують радіокомандне управління та є на системах «Тор» і HQ-17.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також