РФ оголосила у міжнародний розшук ще одного фігуранта справи про забруднення сировини в нафтопроводі «Дружба» – Романа Ружечко, повідомило агентству «Інтерфакс» джерело, знайоме з ситуацією. Це вже не перший випадок – раніше у міжнародний розшук оголосили Романа Трушева. Судове засідання щодо обох підозрюваних досі не призначено.
Контекст
Різке погіршення якості російської нафти 19 квітня виявила Білорусь, яка через це обмежила експорт нафтопродуктів в Україну. Тоді українські трейдери миттєво відреагували на ситуацію різким підвищенням цін – паливо на АЗС подорожчало на 1−1,5 грн за літр. Прокачування неякісної російської нафти припинили також Польща і Німеччина, по території яких проходить північний відрізок нафтопроводу, а також Словаччина, яка контролює південний відрізок.
Всього у справі про розкрадання нафти з нафтопроводу «Дружба» на суму не менше 1 млн рублів підозрюються шестеро осіб. Четверо вже затримані: генеральний директор компанії «Нафтоперевалка» Світлана Балабай, її заступник Рустам Хуснутдинов, генеральний директор компанії «Петронефть актив» Володимир Жоголєв і заступник директора компанії «Магістраль» Сергій Баландін. Всі вони пов’язані з бізнесменом Романом Трушевим, який побудував неподалік від місця аварії нафтопереробний завод, але не добився підключення до системи «Транснафти».
За даними Слідчого комітету Росії, обвинувачені у березні-квітні 2019 року спробували приховати розкрадання нафти на суму «понад1 млн рублів», постачаючи у вузол зливу нафти біля села Миколаївка в Самарській області забруднену нафту.
Скільки Росія заплатить за «брудні» проблеми
Сума компенсації може скласти до $435,3 млн, підрахувало видання «Ведомости». Досі про відшкодування компенсації заговорила лише сусідня Білорусь. Її президент Олександр Лукашенко точної суми не назвав, але сказав, що вона перевищить $100 млн. Якщо Росії доведеться стільки заплатити, то загальні втрати від аварії перевищать $2 млрд, а якщо виявляться точними білоруські оцінки загального збитку – понад $3 млрд.
На даний момент потужності по транзиту нафти білоруською ділянкою нафтопроводу в напрямку України завантажені приблизно на 60%. Однак прокачування в напрямку Польщі не відновлено, повідомили агентству «Інтерфакс-Захід» в «Белнафтохімі».