Facebook Pixel

Бюджетний комітет Ради пропонує підвищити акциз на тютюнові вироби з 1 липня

Комітет Верховної Ради, відповідальний за фінансові, податкові та митні питання, схвалив пропозицію уряду щодо внесення поправок до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби.

Таке рішення підтримали 22 члени комітету, один проголосував проти, повідомив перший заступник його керівника, нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram.

Запропонованим законопроектом №11090 планується до 2028 року збільшити ставки акцизного податку на тютюнові вироби до мінімального рівня, встановленого у Директиві 2011/64/ЄС. Для цього передбачається прив'язати ставки акцизу на тютюнові вироби до євро замість гривні.

Железняк уточнив, що запропонована редакція документа передбачає збільшення акцизів одразу на 23% у 2025 році, а потім на 5% щорічно з 2016 до 2028 року. Також цього року акцизи можуть збільшитися додатково через девальвацію гривні.

Quote«Реалізація законопроєкту матиме наслідком збільшення доходів бюджету за рахунок додаткових надходжень акцизного податку з тютюнових виробів у 2025 році у сумі близько 612 млн грн, у 2026 році – 5 млрд грн, у 2027 році – 9,3 млрд грн, у 2028 році – 13,8 млрд грн», – написав Железняк.

Нардеп уточнив, що у Комітеті триває активна дискусія щодо акцизного навантаження на ТВЕН, це питання обговорюватимуть під час підготовки документа до розгляду у другому читанні.

Крім того, законопроєкт прокоментував і представник Кабміну Тарас Мельничук.

За його словами, законопроєктом пропонується:

  • встановити з 01.01.2028 нові розміри ставок акцизного податку на тютюнові вироби з огляду на мінімальний рівень, визначений Директивою Ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011 щодо структури та ставок акцизного збору на тютюнові вироби (кодифікація), з одночасним зменшенням акцизного навантаження на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання. Поряд з цим передбачити поступове, починаючи з 01.07.2024 по 31.12.2027, щорічне підвищення ставок акцизного податку для приведення їх до зазначеного мінімального рівня;
  • визначити грошову одиницю виміру ставки акцизного податку на тютюнові вироби у євро;
  • передбачити особливості порядку обчислення акцизного податку з тютюнових виробів за ставками, вираженими в іноземній валюті;
  • встановити послаблення на період воєнного стану обмеження щодо заходів накопичення обсягів тютюнових виробів на складах перед підвищенням ставок акцизного податку (антифорстолінг) шляхом збільшення установленого розміру середньомісячного обсягу реалізації на митній території України тютюнових виробів зі 115 до 120 відсотків.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉