ЗМІ: Порошенко пояснив причини позову Суркіса проти нього та Гонтаревої

Фото: УНІАН

Ігор Суркіс та шість офшорних компаній, пов'язаних з ним, у грудні минулого року подали позов до Високого суду Лондона проти п'ятого президента Петра Порошенка та ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Найімовірніше, фігурування у справі Гонтаревої є лише технічним елементом позову, аби справа потрапила до Лондонського суду.

Як повідомило видання НВ Бізнес, найпростіший шлях потрапити до Лондонського суду — подати позов на кількох осіб, з яких хоча б одна проживає в Лондоні. Саме Гонтарева вже тривалий час мешкає в столиці Великої Британії.

У коментарі НВ Бізнес Гонтарева повідомила, що не бачила тексту позову та взагалі не розуміє своєї причетності до справи. Також вона запевнила, що не контактувала з Порошенком щодо позову, і наголосила, що готова піти до будь-якого суду, аби довести свою непричетність.

У пресслужбі партії «Європейська солідарність», головою якої є Порошенко, на запит видання зазначили, що експрезидент не укладав угоди з братами Суркісами на придбання їхньої частки акцій телеканалу «1+1». Порошенко вважає позов безпідставним і відкидає усі звинувачення. У пресслужбі зауважили, що позов проти Порошенка має намір підірвати позиції Нацбанку у справі проти ексвласників Приватбанку, яку зараз розглядає Високий суд правосуддя в Лондоні.

Контекст. У січні цього року з інформації у ЗМІ стало відомо про те, що брати Григорій та Ігор Суркіси вимагають від Петра Порошенка $140 млн компенсації за невиконання умов продажу йому близько 25% акцій телеканалу «1+1», що належали їм, у Лондонському міжнародному арбітражі.

У травні 2019 року співвласник телеканалу «1+1» Ігор Коломойський анонсував позов Суркісів проти Порошенка.

За словами Коломойського, у лютому 2016 року Порошенко «вийшов на угоду з Суркісами» і хотів купити у них 25% акцій телеканалу, а потім домовитися з ним про купівлю ще 25% акцій. Сума угоди з Суркісами, за його словами, оцінювалася у $240-250 млн.

Коломойський також стверджував, що від покупки акцій канала «1+1» Порошенка відмовила Валерія Гонтарєва, яка очолювала тоді Нацбанк. Вона нібито переконала президента в тому, що контроль над каналом можна отримати за допомогою націоналізації Приватбанку.

Читати на The Page