Facebook Pixel

Хто може отримати пільги на комунальні послуги 2023 року: список груп населення

Оплата житлово-комунальних послуг – обов'язковий платіж, який зобов'язані сплачувати всі громадяни України. Однак є певні категорії громадян, які мають право на пільги при оплаті цих послуг. Перелік пільг щодо оплати житлово-комунальних послуг, що надаються залежно від доходів, затверджено Постановою №389.

Про це пише «На пенсії».

Пільги надаються у разі, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика з розрахунку на одну особу за шість місяців, що передують місяцю звернення, не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. Наприклад, 2023 року ця величина становить 3760 гривень. Пільга призначається на 12 місяців із місяця, коли таке право виникає.

Для певних категорій пенсіонерів пільга на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі з урахуванням середньомісячного доходу надається у розмірі 100% знижки:

  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та члени сімей померлої особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною (батьки, дружина (чоловік);
  • пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними, медичними та фармацевтичними працівниками, спеціалістами із захисту рослин, працівниками бібліотек у сільській місцевості і селищах міського типу;
  • особам, які проживають у сільській місцевості та селищах міського типу, які працюють/раніше працювали в музеях, державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉