Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Говорити про підвищення податків зараз взагалі аморально» — Гетманцев

Данило Гетманцев. Фото: УНІАН

Данило Гетманцев. Фото: УНІАН

У нинішній ситуації говорити про підвищення податків для бізнесу взагалі аморально, і влада зараз не може цього робити, розповів у інтерв’ю The Page голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, влада взагалі не підвищувала податки, за винятком деяких корупційних пільг – їх взагалі не переглядали щодо підвищення.

«Навпаки, ми зменшили оподаткування. Скажімо, для першої – третьої групи ФОПів збільшили ліміти на їхні операції. Я вважаю, що ми повинні працювати у площині виконання тих законів, які вже були прийняті нами. Їх достатньо для того, аби вивести економіку з тіні хоча б частково. Ми розуміємо, що це неможливо зробити на 100%. Тіньова економіка є в будь-якій державі. Але ми розраховували на те, що зможемо десь у 5-річній перспективі вивести з тіні приблизно 20% економіки. І це додасть до ВВП країни десь 2-3% щороку».

Данило Гетманцев

Данило Гетманцев

голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Він зазначив, що Україна має різні джерела для розв'язання тих чи інших проблем, включно з фінансуванням дефіциту бюджету. За словами Гетманцева, якщо буде необхідно, то міністерство фінансів здатне вийти з розміщенням цінних паперів на більшу суму.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Ми повинні співставити різні категорії та цифри, які є в наявності у міністра фінансів. Наприклад, чи достатньо гривні на єдиному казначейському рахунку. Можливо, взагалі не треба ці запозичення здійснювати, якщо гривні достатньо, і він може за цю гривню придбати валюту та погасити поточні зобов'язання», — заявив нардеп, додавши, що єдиний казначейський рахунок змінюється щодня. І міністерство фінансів повинно ці питання розв'язувати так, щоб взагалі не створювати жодного ажіотажу.

Контекст. Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що державі потрібно збирати більше податків шляхом збільшення бази оподаткування.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини