Підприємці перейдуть на токени з 5 березня. Фото: pixabay.com
Усі суб'єкти господарювання, які застосовують електронні цифрові підписи (ЕЦП), повинні перейти на токени з 5 березня 2022 року.
Донедавна застосування токенів бізнесом було необов'язкове, повідомляє «Дебет-кредит».
На сьогодні законодавство виставляє такі вимоги:
- платники податків згідно з постановою КМУ від 03.03.2020 №193 мають можливість використання удосконалених електронних підписів або печаток, що ґрунтуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів. Але таке право зберігається до 05.03.2022;
- з 5 березня всі платники податків, які застосовували кваліфіковані сертифікати, мають перейти на токени.
Тому всі платники, які реєструють податкові накладні та звітують в електронній формі, змушені перейти на токени з 5 березня. В іншому разі податкова не прийматиме документи. Також документи не прийматимуть інші державні органи, з якими у суб'єктів господарювання укладено договори про електронний документообіг.
Що таке електронний цифровий підпис
Удосконалений ЕЦП — це особистий ключ кваліфікованого електронного підпису. Він може зберігатися винятково у кваліфікованому електронному підписі або друку (токен) і має бути пов'язаний із кваліфікованим сертифікатом електронного підпису.
Є вірогідність, що до 5 березня Мінцифри продовжить дію ухвали №193. Але поки що навіть такого проєкту немає.
Контекст. Спочатку перехід на токени передбачався з 1 січня 2022 року. Проте потім цей термін було перенесено на 5 березня 2022 року. Регулює дію такого експерименту ухвала КМУ від 03.03.2020 №193.
Мінцифри намагалося скасувати саму вимогу щодо застосування токенів у законі, у ПКУ та ТКУ, а також створило з цього приводу законопроєкти, які підтримав уряд. Але до голосування в Раді так і не дійшло.