Facebook Pixel

Оточення Андрія Богдана та Віктора Медведчука забудує ділянку Генпрокуратури на території «Арсеналу»

На ділянці території заводу «Арсенал», яку Генпрокуратура отримала у користування під промисловість, збудують житловий будинок компанії, що пов’язані з другом голови Адміністрації президента Андрієм Богданом та кандидатом у депутати Верховної ради від партії «Опозиційна платформа – За життя».

Замовником будівництва є «Оболоньторгстандарт», а генпідрядником — «Спецмежбуд 21». Про це свідчать документи на будівництво, які розміщені на сайті житлового комплексу Philadelphia Concept House, що будується. Він буде знаходитися у Києві, на Кловському узвозі, 19, пишуть «Наші гроші».

У експертному звіті, який виконаний для «Оболоньторгстандарту», зазначено, що буде збудований 17-поверховий будинок на 65 квартир.

  • Контекст
Telegram Logo

Вказані компанії пов’язані із Андрієм Вавришем – це колишній заступник директора Департаменту містобудування Київської міської держадміністрації, а зараз – засновник і CEO компанії SAGA Development, друг Андрія Богдана. Також «Оболоньторгстандарт» та «Спецмехбуд 21» пов’язані зі скандальним колишнім чиновником Дмитром Ісаєнком. Він працював у Мінрегіонбуді, чиновника звільнили через скандал із отриманням статусу учасника АТО. Зараз Ісаєнко балотується до парламенту за списками партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука. З ним також пов’язують групу будівельних компаній Perfect Group.

Засновником «Спецмехбуд 21» є «Спецбудінвест-17», засновниками якого у свою чергу значаться Василь Шомонка і Олег Тимошенко. Раніше журналісти телепрограми «Наші гроші» з’ясували, що обидві компанії входять до групи підприємств Ісаєнка.

Водночас, засновниками «Оболоньторгстандарт» є Орест Матковський та Ольга Клецко з м. Люблинець Волинської області, звідки родом і Андрій Вавриш.

До 2008 року він з партнерами був засновником «Реалсистем» і «Монолітжитлобуд», після чого до складу засновників у обох фірмах зайшла Ольга Клецко. Вона — засновниця «Компанії «Емеральд» і «Арморгаранту», керівником і підписантом у яких є Дмитро Овсій. У різний час Овсій і Вавриш працювали у «Ріверсайд Девелопмент Лтд» і «Медіа Солюшнс».

Містобудівні умови та обмеження на будівництво житлових будинків на ділянці заводу «Арсенал», були видані Департаментом містобудування КМДА ще у липні 2015-го, коли заступником директора цього Департаменту був Андрій Вавриш. «Укрбуд Інвест» отримувало містобудівні умови та обмеження з оточення нардепа Максима Микитася.

27 травня КМДА змінила цільове призначення ділянки, на якій відбудеться будівництво і яка перебуває у постійному користуванні Генпрокуратури. Землі промисловості перевели у землі житлової забудови.

Зміна цільового призначення відбулася з порушеннями. По-перше, заміна проведена без наявного детального плану території; по-друге, вона суперечить Генплану, оскільки частина ділянки знаходиться на землях промисловості, де будівництво житла заборонене, а частина — на території житлової середньо- та малоповерхової забудови. Висота будинку повинна бути не 8 поверхів.

Генпідрядник «Спецмехбуд 21» отримав дозвіл на виконання будівельних робіт 4 червня.

Коментарі

Всі новини