Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В ISW оцінили ймовірність повторного наступу з Білорусі

Наступ з Білорусі малоймовірний – ISW. Фото: Міноборони рф

Наступ з Білорусі малоймовірний – ISW. Фото: Міноборони рф

Попри стягування росією своїх військ до білорусько-українського кордону ризики повторного наступу з території Білорусі на Україну є досить низькими. Такий висновок озвучив американський Інститут вивчення війни (ISW) у свіжому звіті.

Аналітики не поділяють думку, озвучену напередодні заступником начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексія Громова, який повідомив про зростання загрози повторного наступу армії рф із Білорусі.

Quote«Такий хід дій залишається малоймовірним у найближчі місяці з огляду на те, що російські сили не в змозі навіть перекрити українські лінії постачання із заходу за допомогою наземного наступу. Найближча українська залізнична лінія зі сходу на захід розташована за 30 км від білоруського кордону, а Прип'ятські болота роблять ведення маневреної війни через міжнародний кордон у Волинській і Рівненській областях винятково складним», — йдеться у звіті.

В ISW також запевняють, що повторний наступ росіян із білоруської землі не зміг би істотно нашкодити нашим логічним лініям. Це пояснюється тим, що українська автомобільна та залізнична мережі мають достатню кількість вузлів із Польщею, Румунією, Словаччиною та Угорщиною, а війська рф суттєво ослаблені.

У США також вважають, що накопичення росією сил поблизу українського кордону в Білорусі має на меті «зафіксувати українські сили на півночі України й запобігти їхньому розгортанню в зоні активних операцій на півдні та сході України».

Контекст. Нагадаємо: напередодні журналісти «Радыё Свабода» повідомили, що за останній місяць на військовому аеродромі в Зябрівці, що під Гомелем, суттєво зросла кількість російських солдатів і військової техніки. У Генштабі ЗСУ запевняють, що уважно стежать за ситуацією в білорусі та роблять усе можливе для надійного прикриття кордонів на північному напрямку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини