Facebook Pixel

Міносвіти зафіксувало понад 200 випадків булінгу у школах за рік

Поліція склала 219 протоколів за булінг в освіті від початку 2024 року. Кожен другий такий протокол складали на підлітків 14-16 років.

Про це йдеться на сайті «Опендатабот».

Цього року випадків булінгу поменшало порівняно з періодом до початку повномасштабної війни. Також суди стали ефективніше розглядати подібні справи.

Зокрема, від початку 2024 року вони винесли 160 рішень, що дорівнює 73% від усіх складених протоколів. У попередні 3 роки в середньому рішення були винесені у 60% справ.

Кількість справ про булінг в освіті

Кількість справ про булінг в освіті

Кожен другий протокол за цькування складали на підлітків 14-16 років. Таких цьогоріч було 124, а у 80% цих протоколів вже винесено рішення.

Водночас таких порушень суттєво побільшало за останні 2 роки. Так, у 2021 році протоколи на підлітків сягали 45% справ.

Також від початку року зафіксовано 37 випадки булінгу, який вчинений групою людей або ж повторно. Ще 12 протоколів склали на освітян, які знали про цькування, але не повідомили про це.

Наприкінці жовтня 2024-го в Україні запрацювала кнопка для звернень щодо булінгу. За цей час вже подали 85 анонімних повідомлень.

Як зазначає Міністерство освіти і науки, 80% заяв щодо булінгу подають батьки, а лише 20% — діти. Цією можливістю вже скористалися у 16 регіонах країни.

Переважну більшість заяв подали у:

  • Києві та області — 36 повідомлень;
  • Одеській області — 9;
  • На Львівщині — 8.
Звернення про булінг в освіті

Звернення про булінг в освіті

Що робити, якщо дитина стала жертвою булінгу

Наразі в Україні за булінг карають переважно штрафами від 850 грн до 3400 грн. Як вважає освітня омбудсменка Надія Лещик, підвищення штрафів до 1000 гривень зробили їх більш дієвим інструментом у боротьбі з цькуванням в освіті.

За булінг несуть адміністративну відповідальність починаючи з 16 років. До цього моменту за вчинки дітей відповідають їхні батьки.

Також несуть відповідальність і керівники навчальних закладів, які замовчують інциденти з цькуванням.

За це їх можуть оштрафувати або також відправити на виправні роботи і відраховувати до 20% від заробітку.

Що робити, якщо дитина стала жертвою булінгу

Що робити, якщо дитина стала жертвою булінгу


Подякувати 🎉