Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ланцюги солідарності, бунт підприємств і вибачення глави МВС: головне про п'ятий день протестів у Білорусі

Четвер, 13 серпня, став п'ятим днем протестів у Білорусі після оголошення попередніх результатів президентських виборів. Фото: twitter/TUT.by

Четвер, 13 серпня, став п'ятим днем протестів у Білорусі після оголошення попередніх результатів президентських виборів. Фото: twitter/TUT.by

Четвер, 13 серпня, став п'ятим днем протестів у Білорусі після оголошення попередніх результатів президентських виборів. Якщо минулі ночі супроводжувалися побиттям і масовим затриманням протестувальників, то сьогоднішня ніч була досить спокійною.

«Ні насильству»

Демонстранти виходили на вулицю вдень і ввечері з гаслом «Ні насильству». Міністр внутрішніх справ Юрій Караєв заявив, що бере на себе відповідальність за насильство під час розгону протестів. Караєв визнав, що іноді силу «могло бути застосовано не за адресою». Пояснив він це плутаниною, яка відбувається під час розгону протестувальників.

«За насильство хочу взяти відповідальність на себе», – сказав він і вибачився перед мирними громадянами, яких затримали випадково.

Загалом за 5 днів протестів міліція Білорусі затримала близько 7 тисяч осіб, зокрема й журналістів, які висвітлювали перебіг подій. Після протестів у Мінську багато видань втратили зв'язок зі своїми кореспондентами у місті. Деяких з них і досі не знайдено.

«Преса – це святе, одразу скажу, не заграючи. Який би не був... їх чіпати не можна», – сказав Караєв.

Проте 13 серпня силовики знову використовували сльозогінний газ і гумові кулі. МВС відзвітувало про затримання ще близько 700 осіб.

Підприємства бунтують

Робітники в Білорусі вимагають припинити насильство щодо мирних протестувальників і перерахувати голоси на виборах. Наприклад, кілька сотень співробітників Білоруського автомобільного заводу (БелАЗ) у Жодіно тимчасово зупинили роботу й пройшли маршем територією підприємства. До заводу прийшли також жителі Жодіно, повідомляє Tut.by.

Акції протесту влаштували й співробітники Мінського автомобільного заводу (МАЗ), підприємства «Керамін», заводу «Терразіт», підприємства «Гродно-Азот». Протестувати почали працівники компанії «Белмедпрепарати», «Белкард», Мінського тракторного заводу, Білоруської державної філармонії, Національного художнього музею Білорусі.

Проти насильства виступили медики 1-ї та 6-ї міських клінічних лікарень Мінська, міської стоматологічної поліклініки №1. У центрі столиці Білорусі католики та православні християни вийшли на спільну молитву на площу біля Свято-Духова собору.

Результати виборів

Голова виборчої комісії на одній із дільниць у Вітебську підтвердив автентичність аудіозапису, на якому місцевий чиновник змушує членів виборчої комісії переписати підсумковий протокол голосування на виборах президента Білорусі на користь Олександра Лукашенка.

Запис оприлюднив канал Belarus Lives Matter. Зазначалося, що записано розмову, яка відбулася 9 серпня між членами виборчої комісії дільниці №25 у Жовтневому районі Вітебська і главою цього району Сергієм Сташевським.

Із запису випливає, що на дільниці перемогла Світлана Тіхановська. Але членів виборчої комісії змушували скласти новий підсумковий протокол голосування, в якому більшість голосів буде в Олександра Лукашенка, а у Тіхановської залишиться максимум 20%.

«Ланцюги солідарності»

Жителі Білорусі почали створювати живі ланцюги на знак солідарності з учасниками протестів, які постраждали від насильства з боку силовиків. Учасники акцій тримають у руках квіти та скандують «Іди», їх вітають сигналами автомобілісти.

Контекст. 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. За попередніми даними ЦВК, перемогу на президентських виборах здобув Олександр Лукашенко з результатом 80,23% голосів. За його опонентку Світлану Тіхановську проголосували 9,9% виборців.

Після закриття виборчих дільниць у Білорусі почалися масштабні акції протесту. У Мінську ОМОН розганяв протестувальників і використовував сльозогінний газ, світлошумові гранати, водомети, електрошокери. Загальна кількість постраждалих під час акцій протесту невідома.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав вибори святом, яке комусь захотілося зіпсувати. За словами Лукашенка, протестами керують з-за кордону.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини