Facebook Pixel
IT

«Великий брат спостерігає»: в Китаї розробили систему, яка розпізнає обличчя навіть у масках

Китайська компанія Hanwang Technology Ltd (Hanvon) заявила, що розробила першу в світі технологію розпізнавання облич, яка здатна ідентифікувати людей, коли вони носять маски, як це зараз робить більшість громадян в країні через епідемію коронавірусу.

Як повідомляє Reuters, влада Китаю використовує одну з найскладніших систем електронного спостереження в світі, що включає і функцію розпізнавання облич. Однак коронавірус, який з’явився у провінції Хубей наприкінці минулого року, став причиною того, що переважна більшість населення вдягнула медичні маски, сподіваючись на те, що вони допоможуть їм уникнути інфікування.

Пекінська компанія, в якій трудиться 20 людей, використала в новій системі технологію, над розробкою якої вони працювали 10 років, базу з приблизно 6 млн незамаскованих облич та набагато меншу базу облич у масках. Команда почала роботу над програмою в січні, коли спалах коронавірусу набирав оберти, а вже через місяць вона з'явилася на ринку. В компанії розповіли, що розроблена система здатна ідентифікувати людину в натовпі з 30 чоловік «за секунду».

Telegram Logo

Основним замовником нової системи є Міністерство суспільної безпеки, у підпорядкуванні якого знаходиться поліція КНР. Використовуючи технологію Hanwang, міністерство зможе зв’язати нову базу з наявною базою даних імен та іншої інформації, а потім ідентифікувати та відслідковувати людей. Наразі продуктом компанії користуються близько 200 клієнтів у Пекіні, включно з поліцією. Очікується, що найближчим часом систему буде встановлено ще у 20 провінціях.

Контекст. Влітку 2018 року в КНР було запущено систему тотального спостереження. Завдяки 176 млн камер та програмі розпізнавання облич правоохоронні органи за лічені секунди можуть знайти будь-яку людину в країні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини