Депутати зробили перший крок до підвищення ренти на руду

Фото: РБК-Україна

Фото: РБК-Україна

Верховна Рада 3 грудня прийняла в першому читанні скандальний законопроєкт №1210 про внесення змін до Податкового кодексу. Зокрема, він передбачає підвищення ренти на видобуток залізної руди. Водночас значення ренти і предмет оподаткування нею там зовсім не ті, які були, скажімо, погоджені в ході жорстких дебатів під час обговорення законопроєкту.

Цікаво, що податковий комітет ВР рекомендував до прийняття альтернативний проєкт №1210-1, однак він отримав лише 225 голосів замість 226 необхідних.

За словами голови податкового комітету Данила Гетманцева, перед другим читанням спірні норми законопроєкту будуть відкрито обговорюватися. Він пообіцяв внести до другого читання кілька компромісних поправок, зокрема вилучити норму про підвищення рентних ставок на видобуток газу. Про це повідомила LIGA.net.

Ставки ренти на видобуток залізної руди, за словами Гетманцева, повинні бути до другого читання визначені в розмірі, що компромісний для галузі і держави.

Контекст

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Статки мільярдера Потаніна за день зменшилися на $1,5 млрд через аварію на ТЕЦ у Норильську (РФ)

Статки одного з основних власників комбінату «Норнікель» Володимира Потаніна за день, 4 червня, зменшилася на $1,5 млрд через аварію у Норильську на ТЕЦ, що належить компанії. Таку оцінку наводить Forbes Real-Time.

Прокурор пропонував «кришу» банку і попався на $100 тис. – ДБР

Правоохоронці затримали прокурора однієї з місцевих прокуратур Києва під час отримання $100 тис., які він вимагав за розв'язання питання про закриття кримінального провадження, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).

«Укрзалізниця» запустила перші поїзди в напрямку заходу України

У перші рейси після карантину 4 червня вирушили такі поїзди далекого прямування: