Facebook Pixel

Де побачити найкрасивіші віадуки України

Автор
Ворохта – одразу чотири найвідоміші віадуки Карпат. Фото надане партнером.

Ворохта – одразу чотири найвідоміші віадуки Карпат. Фото надане партнером.

Подорож поїздом на курорти Карпат та Закарпаття запам'ятовується туристам приголомшливими гірськими пейзажами та стрункими арками височезних віадуків. Погляд на віадук завжди викликає подив та сплеск адреналіну: зовні тендітна конструкція з легкістю витримує пасажирські та вантажні поїзди, елегантно з'єднує два високі схили у важкодоступному місці. Кам'яні та цегляні віадуки – символ інженерної кмітливості та працьовитості творців.

Ворохта – одразу чотири найвідоміші віадуки Карпат

Масивна конструкція «Старого австрійського мосту» – одна з візитівок карпатського курорту Ворохта. Витончена петля залізничних колій сполучається двохсотметровим віадуком над ущелиною та бурхливою річкою Прут. Найширша частина – тридцятиметрова арка з розвантажувальними верхніми арками та потужними опорними колонами на двох берегах річки. Побудовано віадук із міцного ямненського пісковику та коломийської цегли всього за два роки.

Вперше поїзд найвідомішим віадуком Ворохти пройшов у 1895 році. Шляхопровід гідно пережив повені, землетруси, руйнування імперій та дві світові війни. Аналогічний ворохтянському віадук Яремчі з рекордним для Європи XIX сторіччя центральним прольотом 65 метрів двічі підривали і вже не змогли відновити.

Сьогодні Старий австрійський міст Ворохти відпочиває: у 2020 році паралельно збудовано сучасну бетонну конструкцію. Для ефектних фотографій головного віадука Ворохти використовуйте оглядовий майданчик або спустіться до річки вулицею Височана.

Шанувальники індустріального туризму, романтики та тревел-блогери обов'язково відвідують усі чотири віадуки Ворохти. Екскурсія «Під старими мостами» для гостей туристичного комплексу «Ворохта 365» розпочинається біля муралів 23-метрової арки найкоротшого ворохтянського віадука, довжина 130 м. На східній околиці Ворохти у лісі ховається кам’яний віадук завдовжки 170 м. Над джерелом Параджин височіють інстаграмні арки віадука завдовжки 185 м. Прогулянка під ворохтянськими мостами – частина екскурсійної програми турів все включено з трансфером, розвагами, екскурсіями, харчуванням та проживанням у готелі класу 4*.

Звідки у Ворохті взялися віадуки?

За часів Австро-Угорської імперії в Карпатах йшло «Велике будівництво» Транскарпатської магістралі. Тунелі, мости та віадуки з'єднали найскладніші ділянки маршруту від Львова до Мукачева; далі шлях повинен був іти до Чорного моря. У Карпатах збудували дев'ять мостів-віадуків. Кожна конструкція – результат точного розрахунку та скрупульозного дослідження території, схилів, ґрунтів, перепаду температур, загрози зсувів та повеней.

Для місцевого населення австрійська залізниця досі є одним із символів добробуту: з’явились нові підприємства, пожвавилася торгівля. Помітний прибуток став приносити туризм; відпочинок у Карпатах став гідною альтернативою альпійським курортам.

Які ще віадуки Транскарпатської дороги можна побачити сьогодні

Чудова фотолокація – дев'ять арок Плебанівського віадука. Ровесник ворохтянських віадуків відрізняється тонкими опорними колонами та довгими прольотами: між центральними опорами відстань 65 метрів. Висота Плебанівського віадука до 30 метрів, конструкція у робочому стані. Збудовано віадук із теребовлянського пісковику; опорні конструкції у місцях переходу в арки нагадують фортечні вежі. Розташований шляхопровід у Тернопільській області на півдні від містечка Теребовля, легко дістатися трасою М19 з Тернополя та Чернівців.

Віадуки біля села Лавочне Львівської області. Діюча частина залізничної гілки Лавочне Бескид включає мости з кам'яними опорами та довгими прольотами над ущелиною та річкою Опір.

Кам'яні опори віадука біля сіл Гукливий та арки Ужанського шляхопроводу часто включають до велосипедних та трекінгових маршрутів турбюро Закарпаття.

Подякувати 🎉