Facebook Pixel

У Чехії розгортається виробництво безпілотників для України

У Чехії розгортається виробництво безпілотників для України

У Чехії розгортається виробництво безпілотників для України

Спеціальні військові безпілотники для української армії почала виробляти чесько-українська компанія UAC поблизу Коліна. Компанія планує випускати сотні розвідувальних та ударних безпілотників щороку. Про це пише E15.

Машини постійно адаптуються до мінливих потреб українських військових.

Quote«Ми розпочали пробну експлуатацію в листопаді, а в квітні запустили виробництво. Це буквально військове виробництво, наш ексклюзивний замовник — українська армія», — говорить генеральний директор ОАК Павло Булант.

Виробництво починається з найскладнішої частини — точної електроніки. Збірка материнських плат і цілих електронних блоків повністю покладається на технологічне обладнання та кваліфікований персонал. Так само відбувається збірка оптичних контейнерів для спостереження за полем бою та наведення артилерійського вогню чи ракет.

Дрон «Булава»

Дрон «Булава»

Інші засоби включають 3D-принтери, верстати з комп'ютерним управлінням або виробництво власне фюзеляжів і крил літака з прес-форм. Окремі етапи спираються один на одного.

Quote«Ми практично повністю самодостатні, з мінімальною кількістю субпідрядників. Ми купуємо у них, наприклад, електричні двигуни та двигуни внутрішнього згоряння для дронів», — додає Булант.

Виробництво закінчується у великій залі з десятками зелених пластикових транспортних коробок, де зберігаються розібрані дрони. Збірка повністю функціонального апарату займає лічені хвилини, будь то розвідувальний дрон «Лелека», що забезпечує спостереження за полем бою, або дрон-камікадзе «Булава» для знищення танків, бойових машин піхоти, військових кораблів чи групових цілей.

«Булава» може бути озброєний кумулятивним зарядом, який пробиває броню товщиною до 400 мм, або осколково-фугасним зарядом для знищення окопів чи командних пунктів. Термобарична боєголовка є дуже ефективною і може знищити велику кількість живої сили.

UAC є дочірньою компанією однойменної приватної української компанії з Дніпра, яка займається розробкою та виробництвом безпілотників з 2014 року.

Quote«У майбутньому ми маємо намір завоювати вирішальну частку ринку Центральної Європи в категорії середніх безпілотників і проникнути в збройні сили країн НАТО та інших держав", — говорить Штефан Фюле з керівництва UAC.

Primoco UAV є найвідомішим чеським виробником безпілотників і з жовтня 2018 року публічно торгується на Празькій фондовій біржі. Але апарати компанії не призначені насамперед для військових. Вони служать переважно в цивільних операціях, таких як охорона кордонів і узбережжя або моніторинг нафто- і газопроводів.

Подякувати 🎉