Чеський мільярдер став власником майже 30% акцій Metro

Даніель Кретинський. Фото: Рудольф Віхерт

Даніель Кретинський. Фото: Рудольф Віхерт

Компанія чеського мільярдера Даніеля Кретинського EP Global Commerce (EPGC) збільшила свою частку в німецькому ритейлері Metro AG майже до 30%. Про це повідомили у пресслужбі EPGC.

Відповідно до законодавства Німеччини, якщо частка перевищить 30%, EPGC буде зобов'язана зробити пропозицію про поглинання Metro.

Компанія Кретинського скористалася своїм колл-опціоном і викупила близько 45 млн звичайних акцій Metro у холдингу Franz Haniel & Cie.

Зараз EPGC володіє 17,5% акцій ритейлера, але після операції компанія стане найбільшим акціонером торговельної мережі.

Фінансові подробиці угоди, яка буде закрита 6 листопада 2019 року, не розголошуються.

  • Контекст

Влітку 2019-го EPGC вже хотіла купити акції Metro за 5,8 млрд євро, але ритейлер відхилив цю пропозицію через те, що рада директорів вирішила, що ця сума низька.


Metro AG заснували в 1964 році в Німеччині. Компанія працює в 31 країні світу, в 2003 році вона вийшла і на український ринок. Відтоді до 2015 року на розвиток української мережі було витрачено понад 550 млн євро.

У 2016 році Metro AG оголосила про розділення бізнесу: мережа центрів дрібнооптової торгівлі Metro Cash & Carry та продовольчі гіпермаркети Real об'єдналися в компанію під брендом Metro, магазини побутової техніки та електроніки Media Markt і Saturn – в компанію Ceconomy.

Обсяг продажів Metro AG в 2018-2019 фінансовому році збільшився на 1,5% — до 30 млрд євро.

Metro Group в світі. Інфографіка: Вікіпедія

Metro Group в світі. Інфографіка: Вікіпедія

EP Global Commerce заснували в червні 2018 року. Базується вона в німецькому Мюнхені. Дві дочірні компанії — EPGC I і EPGC II – створили спеціально для покупки акцій Metro AG.

Даніель Кретинський – один з найбагатших бізнесменів Чехії. Він володіє 94% найбільшої енергетичної групи в Центральній Європі Energetický a průmyslový Holding. Він також має частку в Le Monde. Forbes оцінює статок бізнесмена в $2,9 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини