Facebook Pixel

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесли понад 100 тисяч об’єктів

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесли понад 100 тисяч об’єктів

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесли понад 100 тисяч об’єктів

16 квітня у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» презентували систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України», який з 10 квітня працює у тестовому режимі. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Реєстр містить базу даних, до якої вносять об’єкти архітектури, історії й археології, які держава офіційно бере під охорону. Такі об’єкти визначають незалежно від форм власності, відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності. Для кожної пам’ятки в реєстрі доступний окремий кабінет, який поповнюватиметься на двох рівнях — облдержадміністраціями та органами охорони культурної спадщини, а також Департаментом охорони культурної спадщини МКІП.

Державний реєстр буде корисний державним органам, в повноваження яких входить пам’яткоохоронна діяльність, а також громадськості.

Quote«За нашими даними, станом на 31 грудня 2022 року, включно з пам’ятками на окупованих територіях, до реєстру необхідно внести 144 643 об’єкти. Це чимала кількість, зважаючи на те, що вносяться не лише назви, а й супровідна інформація про кожен з цих об’єктів. Водночас робота розпочалася. І на сьогодні місцеві державні адміністрації внесли дані щодо 105 532 об’єктів», — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Директорка департаменту пам’яткоохоронної діяльності Наталія Войцещук зауважила, що в Україні серед майже 145 тис. пам’яток близько 32 тис. є щойно виявленими. Реєстр допоможе оперативно збирати та передавати дані про такі пам’ятки від місцевих органів влади до МКІП. Окрім того, до реєстру внесуть і відомості про історичні ареали населених місць.

Наталія Войцещук додала, що Державний реєстр нерухомих пам’яток буде синхронізований з Адресним реєстром, Реєстром будівель та споруд, Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, Державним земельним кадастром та системою Dream.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉