16 квітня у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» презентували систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України», який з 10 квітня працює у тестовому режимі. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.
Реєстр містить базу даних, до якої вносять об’єкти архітектури, історії й археології, які держава офіційно бере під охорону. Такі об’єкти визначають незалежно від форм власності, відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності. Для кожної пам’ятки в реєстрі доступний окремий кабінет, який поповнюватиметься на двох рівнях — облдержадміністраціями та органами охорони культурної спадщини, а також Департаментом охорони культурної спадщини МКІП.
Державний реєстр буде корисний державним органам, в повноваження яких входить пам’яткоохоронна діяльність, а також громадськості.
«За нашими даними, станом на 31 грудня 2022 року, включно з пам’ятками на окупованих територіях, до реєстру необхідно внести 144 643 об’єкти. Це чимала кількість, зважаючи на те, що вносяться не лише назви, а й супровідна інформація про кожен з цих об’єктів. Водночас робота розпочалася. І на сьогодні місцеві державні адміністрації внесли дані щодо 105 532 об’єктів», — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
Директорка департаменту пам’яткоохоронної діяльності Наталія Войцещук зауважила, що в Україні серед майже 145 тис. пам’яток близько 32 тис. є щойно виявленими. Реєстр допоможе оперативно збирати та передавати дані про такі пам’ятки від місцевих органів влади до МКІП. Окрім того, до реєстру внесуть і відомості про історичні ареали населених місць.
Наталія Войцещук додала, що Державний реєстр нерухомих пам’яток буде синхронізований з Адресним реєстром, Реєстром будівель та споруд, Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, Державним земельним кадастром та системою Dream.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито