15 серпня католики світу відзначають Небовзяття Богородиці, в Індії, Конго, Кіпрі, Південній та Північній Кореї – День незалежності, у Польщі – День Війська Польського, в Японії – О-бон, поминання духів пращурів, а в Україні – День археолога.
нагадує, які історичні події відбулися 15 серпня в Україні та світі.
У 1224 році Лівонський орден мечоносців, чернечий військовий орден, під час Лівонського хрестового походу зайняв Тарбату (сьогодні Тарту).

У 1248-му у Кельні був закладений перший камінь у фундамент Кельнського собору. Його будівництво тривало понад 630 років та нарешті було завершено у 1880-му.
У 1461 році Трапезундська імперія капітулювала перед військами султана Мехмеда II. Імператор Давид був вигнаний, а пізніше й убитий. Деякі історики вважають це справжнім кінцем Візантійської імперії.
У 1519-му, в день католицького свята, на місці індіанського рибальського села засновано місто Панама.
У 1534 році Ігнатій Лойола разом з шістьма однодумцями у Парижі принесли клятви, які призвели до заснування Товариства Христа. Офіційний життєпис чоловічий орден священнослужителів папського права веде з вересня 1540 року, коли створення Ордену єзуїтів схвалив Папа Павло III.
У 1649-му під Зборовом військо козаків Богдана Хмельницького перемогло армію Речі Посполитої короля Яна ІІ Казимира.
У 1843-му у Копенгагені, столиці Данії, відкрились для публіки сади Тіволі – один із найстаріших досі неушкоджених парків розваг у світі.
110 років тому, 15 серпня 1914 року, був офіційно відкритий Панамський канал. Якщо у перший рік через нього пройшло близько 1000 суден, то сьогодні обіг зріс у 15 разів, до 2012 року через канал пройшло понад 815 тис. суден.
У 1945-му імператор Хірохіто оприлюднив декларацію про капітуляцію після фактичної капітуляції Японії у Другій світовій війні; Корея отримала незалежність від Японії.
Молочна ферма поблизу Вудстока змінила світ рок-музики
55 років тому, 15 серпня 1969 року, на молочній фермі у штаті Нью-Йорк відкрився музично-мистецький ярмарок Woodstock Music & Art Fair, або просто Вудсток – один з найвідоміших рок-фестивалів світу, який став символом контркультури 1960-х..
За чотири дні понад 460 тис. поціновувачів музики відвідали фестиваль, оголошений як «Виставка Водолія: 3 дні миру та музики». Просто неба, незважаючи на хмари та спорадичний дощ, виступили 32 музичних колективи, включаючи Creedence, Дженіс Джоплін, Джимі Хендрікса, Сантану, Grateful Dead, The Who, Джо Кокера та багатьох інших. У 2004 році журнал Rolling Stone включив цей музичний фестиваль до списку 19 із 50 моментів, які змінили історію рок-н-ролу.
У 1990-му російський рок-музикант Віктор Цой, лідер гурту «Кино», загинув в автокатастрофі, врізавшись в «Ікарус» за рулем своєї автівки.