Фото: flickr/Rosa Luxemburg-Stiftung
Мораторій Всесвітньої торгової організації (СОТ) на введення мит на цифрову торгівлю, який діє з 1998 року, планують скасувати наступного тижня, пише Reuters з посиланням на документ поширений владою Індії та ПАР.
Заборона хочуть зняти у зв'язку з тим, що все більше книг і фільмів переходять в цифровий формат і це може призвести до подальшого скорочення доходів. Тобто у разі скасування мораторію, доведеться платити мита за програмне забезпечення і завантаження фільмів.
«Зростання цифровізації змусив переглянути роль тимчасового мораторію ще минулого року через розвиток 3D-друку для виробництва продукції. Рішення буде прийнято наступного тижня, і для його відновлення потрібен повний консенсус», — пише видання.
Скасування мораторію вигідне багатим країнам, адже левова частка втрачених митних надходжень припадає саме на них.
При цьому велика частина країн СОТ підтримує продовження мораторію, заявив представник Швейцарії. Це пояснюється тим, що мита буде важко застосувати. Також наразі неясно, як буде визначатися походження цифрового продукту і чи є воно імпортом.
«Як ви встановите тариф на байт? Як збирати мільйони потоків даних з різних джерел, які щодня і щохвилини перетинають кордони різних країн»
Джон Дентон
генеральний секретар Міжнародної торгової палати
У той же час видання зазначило, що у 2018 році Індонезія створила тарифні коди для цифрових товарів, але не обклала їх митом.
Відміна мораторію не означає введення тарифів відразу, але з'являється ризик того, що країни почнуть їх застосовувати не врегулювавши питання.
Згідно з останньою доповіддю ООН, втрати річних тарифних надходжень можуть досягати $10,4 млрд на рік. В розвинутих країнах — понад $10 млрд.
«В майбутньому все більше і більше продукції буде переводитися в цифрову форму, так що країни, які розвиваються, втратять ці гроші», — сказала автор доповіді Рашмі Банга.
Проте в одному з досліджень Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) поставили під сумнів ці цифри. За даними цієї організації, дохід від скасування заборони буде відносно невеликим, але це призведе до підвищення цін для споживачів.