Фото: Gerd Altmann/Pixabay
Мінпраці США опублікувало свіжі дані щодо безробіття, а Україна готується до жорсткого локдауну з 8 січня. Що ще хвилювало інвесторів цього тижня?
Безробіття та епідемія в США
Мінпраці США опублікувало свіжі дані: кількість первинних заявок на допомогу з безробіття виросла до 853 тис. протягом минулого тижня, що сигналізує про можливе уповільнення відновлення економіки.
Дане значення є максимальним за останні три місяці. Епідеміологічна ситуація в країні залишається складною і щоб якось уповільнити поширення коронавірусу, влада продовжує накладати нові обмеження на бізнес і громадське життя.
Україна йде на карантин
Уряд України планує ввести жорсткий карантин із 8 до 24 січня по всій країні. Будуть заборонені масові заходи, окрім спортивних, а також відвідування навчальних закладів, розважальних центрів, ресторанів, тренажерних залів і ринків.
На думку міністра охорони здоров'я Максима Степанова, саме завдяки карантину «вихідного дня», що діяв у листопаді, вдалося уникнути значного погіршення ситуації в грудні.
Вакцинація в Британії та Канаді
У Великобританії — першій країні, де почалася вакцинація проти коронавірусу, випустили попередження про те, що препаратом від Pfizer і BioNTech не можна робити щеплення людям, у яких в історії хвороби присутні відомості про серйозні алергічні реакції.
Наймасштабніша програма вакцинації почалася в країні у вівторок. У Канаді регулятор уже встиг схвалити вакцину від Pfizer і BioNTech, і незабаром в країні також почнуть робити щеплення.
Розміщення від ЄЦБ і акції Airbnb
В Європейському центральному банку(ЄЦБ) ухвалили рішення провести чотири додаткових раунди розміщення коштів у рамках довгострокового кредитування банківського сектора в умовах пандемії.
Крім того, програма викупу активів (APP) на 20 млрд євро на місяць триватиме далі.
Представники ЄЦБ поділилися побоюваннями щодо збереження високого рівня невизначеності через коронавірус і висловили готовність коригувати свою політику в разі потреби.
Сервіс короткострокової оренди житла Airbnb розмістив свої акції на біржі Nasdaq. IPO стало одним із найбільших поточного року: компанію оцінили в $47 млрд.
Незважаючи на пандемію, в США відбувається справжнісінький бум IPO. З початку року компанії залучили понад $164 млрд.
Біткоіни та пакет допомоги в США
Вартість біткоінів знову наближається до позначки в $20 тис. за монету. Головною причиною для зростання цін є падіння вартості долара, пов'язане зі стимулами ФРС і уряду.
Наразі в Конгресі США обговорюють черговий пакет допомоги в $916 млрд, у зв'язку з чим усе більше інвесторів починають активно перекладати свій капітал у захисні інструменти, на зразок золота.
На цьому тлі інвестиції в біткоіни можуть привернути додаткову увагу: його все ще не сприймають як засіб платежу та купують лише для збереження накопичень від інфляції.
Варто пам'ятати про те, що інвестиції в криптовалюту є вкрай ризикованими. Так, згідно з даними сервісу bybt.com, з кінця листопада трейдери втратили на волатильному інструменті близько $3 млрд.
Йдеться про маржинальні позиції з залученням кредитного плеча, які відкривалися в надії на пробиття рекордного рівня в $20 тис.
Однак досі цю позначку взяти так і не вдалося: котирування кожен раз відкочувалися вниз, що сприяло до примусового закриття спекулятивних позицій.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора