Чудові новини для собачників і тих, хто просто любить тварин — тепер з собакою можна ходити не тільки в дог-френдлі кафе, але і на роботу. Не всім, звичайно, але ідея починає приживатися вже і в Україні.
Якщо раніше така ініціатива обмежувалася річної акцією «Візьми собаку на роботу», то зараз роботодавці все частіше замислюються над тим, щоб дозволити співробітникам приводити своїх собак регулярно. І якщо невеликим компаніям не потрібно докладати особливих зусиль для того, щоб стати дог-френдлі, то для великої компанії — це цілий ряд заходів.
Нещодавно таке нововведення реалізували в київському офісі компанії Nestlé. Тепер у п'ятницю співробітники можуть приходити на роботу зі своїми улюбленими хвостами.
Зважаючи на те, що офіс великий, а компанія — міжнародна, до питання підійшли ґрунтовно: продумали, як зробити так, щоб і співробітникам, і собакам було зручно. Розмістили відповідні маркування на ліфтах і переговорних кімнатах, щоб працівники з фобіями або алергією на собак могли уникнути зустрічі з твариною. Також для загального комфорту обмежили кількість собак, яких одночасно можна приводити в офіс.
У великих міжнародних компаніях вже давно практикують роботу з тваринами. У Google, наприклад, вже не перший рік заохочують власників собак приводити своїх тварин на роботу. До відомих дог-френдлі гігантам належить і Amazon.
Американський професор Баркер, відомий фахівець з менеджменту, провів експеримент у офісі однієї компанії, яка дозволяла приводити собак на робоче місце. У ході експерименту у співробітників чотири рази на день протягом місяця брали кров, щоб вивчити кількість гормону стресу кортизолу. Так вчені з'ясували, що найнижчі показники були у собачників, які працювали поруч зі своїми вихованцями.
Кров господарів, які залишали собак вдома, містила більше кортизолу, а у крові співробітників, у яких немає вихованців, вміст гормону стресу було найвищим.
Компанії, які дозволяють приводити вихованців на роботу, демонструють не тільки лояльність до співробітників і підвищують якість праці, але і впевнено дивляться в майбутнє. Представники покоління Z вже зараз вважають можливість ходити з собакою в офіс важливішою за розмір зарплати.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора