Фото: WorldSpectrum/Pixabay
Поточний тиждень цікавий тим, що це перехідний період з одного місяця на інший. Традиційно інвестори наприкінці місяця фіксують прибуток і готують зміну своїх торгових стратегій на наступний місяць.
Оцінюючи загальну ситуацію в інвестиційному світі, відзначимо, що криптовалютний ринок не може піднятися вище існуючих максимумів і сила спекулятивних новин слабшає, золото зберігає невизначеність, поки світ не зчинить галас навколо інфляційного тиску, ринок нафти перебуває під впливом даних із Суецького каналу.
Окремий ризик для політичної та економічної ситуації в усьому світі розвивається навколо стану президента Америки. У ЗМІ все більше новин про слабке здоров'я президента, що загрожує політичним тиском на Америку.
Така ситуація впливатиме на настрої за індексом долара США, і за американськими індексами зокрема. Ця новина входить у розділ вербальних драйверів, що ми не можемо передбачити ні за датою публікації, ні за силою реакції ринку на цю подію.
Для України, зокрема, буде цікавим стан внутрішніх політичних тригерів, коментарі МВФ за потенціалом видачі кредиту, попит на валюту в країні.
Серед інших вагомих тригерів для економіки серед лідерів залишається коронавірус, адже кількість хворих і смертність у країні демонструють негативну динаміку. Гривня прокладе помірну девальвацію, адже чинників підтримки економіки зараз немає.
Зараз закінчується березень, і він буде досить спокійним на новини. Тільки в середу, 31 березня, важливі дані щодо ринку праці США і PMI Китаю.
Початок квітня, традиційно, цікавий тим, що різні країни публікують звіт про зміну індексу ділової активності у виробничому секторі. Це звіт як глобальний, так і по кожній країні окремо.
Інвестиційне співтовариство всього світу уважно стежитиме за цим індексом Китаю, який опублікують у середу ввечері, адже PMI дає орієнтир для руху ціни долара в світі, а також золота та нафти.
Додатково, вже в четвер, 1 квітня, цікавий індекс PMI США і глобальний PMI. Ці показники дадуть орієнтир зміни виробничої активності в перспективі на квітень, а також покажуть активність за березень, що посилить побоювання тиску коронавірусу на весь світ, або, навпаки, послабить ці побоювання.
Важливо пам'ятати, що в перший тиждень нового місяця традиційно весь світ стежитиме за показниками ринку праці Америки, які в останні роки впливали на монетарну політику США.
Зараз щільної прив'язки зміни ринку праці до монетарної політики США немає, і в пріоритеті — настрої у внутрішній політиці, а також щодо зовнішньополітичних відносин із Китаєм, Великою Британією, єврозоною. Однак спекулятивно долар США відобразить дані з рівня безробіття в день їхнього релізу.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора