До завершення року новини не є визначальними для руху курсу валют, але будуть чинником спекулятивної зміни ціни. Це стосується переважно світової арени, а українська гривня, найімовірніше, збереже свою стабільність.
Так, важливими подіями у світі зазначимо такі: Велика Британія та новий штам вірусу, а також згода Англії щодо угоди з Євросоюзом ще до Різдва.
США зі свого боку мають намір відреагувати на атаку хакерів, яких підозрюють у зв'язках із Росією. Це стане причиною для нових розмов про санкції 2021 року.
У понеділок, 28 грудня, ринки Австралії, Великої Британії, Канади закриті з нагоди різдвяних свят.
Тобто ні азійська сесія, ні європейська не дадуть потрібної волатильності для різкого зростання ціни на метали або валюти.
Президент США Дональд Трамп цього ж дня може підписати законопроєкт про стимули та фінансування федерального уряду, що стане причиною для зміни вартості американських індексів.
Чекаємо на досягнення нових максимальних історичних рівнів як за DowJones, Nasdaq, так і за індексом компаній із малою капіталізацією Russell 2000.
У середу, 30 грудня, Палата громад британського парламенту, як очікується, проголосує за торгову угоду з ЄС.
Тобто завершення року для британської валюти буде дуже несподіваним, й у світі фінансових аналітиків немає одностайності щодо того, чи відбудеться різке зростання фунта до 1,39 щодо долара США, чи, навпаки, він різко впаде до 1,25.
У четвер, 31 грудня, традиційно під кінець місяця, чекаємо на PMI обробних галузей Китаю за грудень — прогноз 52.
Хороша динаміка індексу підштовхне американську валюту всього світу в бік зниження. А це означає, що євро, японська єна та золото мають шанси на додаткове зростання.
У п'ятницю, 1 січня, Європарламент ухвалить тимчасове застосування угоди щодо Brexit, а Велика Британія офіційно залишить єдиний ринок і митний союз ЄС.
Також пам'ятаємо про те, що першого числа набуде чинності рішення ОПЕК+ щодо нарощування видобутку нафти на 500 тис. барелів на добу, а Куба скасує двовалютну систему та перейде на єдиний песо.
Для української гривні до кінця року значних змін не чекаємо — вона буде сильною та стабільною. Курс продажу готівкового долара США в банках коливатиметься в діапазоні 27,75 — 28,30 грн, а готівковий євро — 34,4-34,8 грн.
Підтримку нададуть сезонний чинник, готовність НБУ підтримувати гривню за умови надмірного попиту на долари, зацікавленість нерезидентів гривневими держоблігаціями, який активно відновлюється впродовж осені — зими 2020 року.
Передноворічний період завжди невигідний для конвертації накопичень в іноземній валюті, адже люди більше витрачають, ніж накопичують. Тобто можна чекати, що в обмінних пунктах спред розширюватиметься навіть за відсутності чинників для зміцнення гривні.
Коронавірус і вакцина проти нього зберігають актуальність як новинний тригер, але фінансові аналітики все менше враховують цей чинник як привід для продажів або купівлі якихось активів.
Тобто для золота набагато важливішим буде настрій щодо долара США у світі, щоб ми знову побачили $1900 за тройську унцію.
Американські індекси, зокрема, не враховують втрати за поточний рік. І попри стагнацію діяльності багатьох компаній акції і, як наслідок, індекси й далі зростають.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора