Наразі Україна має достатній резерв аграрних продуктів для споживання. Про це в ефірі «Суспільного» радіо повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
«Україна виробляє аграрної продукції вп'ятеро більше, ніж її внутрішнє споживання. Станом на сьогодні в нас достатньо резервів. Наприклад, пшениця. Україна за рік споживає 8 млн тонн. Наразі в нас близько 6 млн тонн. А влітку вже буде урожай озимини. Кукурудзи в нас є дворічний запас. Ми споживаємо 7 млн тонн, а маємо 15 млн тонн. Соняшникової олії в нас ще на 5 років. Цукор — на півтора року запасу», — проінформував замміністра.
Висоцький додав, що, навіть якщо виробництво зупиниться, наразі ми маємо все потрібне в досить великому запасі, оскільки ми експортери, а експорт зупинився.
У посівній-2022 є кілька складових, але найголовніша — підготовка, а саме закупівля мінеральних добрив, насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин, палива.
«Мінеральні добрива вже закуплено на 80%. Цього достатньо, щоб отримати врожайність вище за середній рівень. Насіння на 75% уже в Україні. Засоби захисту є на 55%. Є час закрити нестачі до травня-червня. Паливо плануємо отримувати налагодженням транспортування, зміни напрямків», — додав заступник міністра.
Він вважає, що посівна-2022 буде найскладніша за всю історію незалежної України. Вона почнеться пізніше з огляду на затяжну зиму. «Очікуємо, що вона почнеться в південних регіонах приблизно за тиждень. Масштабно по Україні — після 10 квітня», — повідомив Висоцький.
Наразі кожен агровиробник може повідомити міністерству онлайн фактичний стан підготовки до посівної та вказати потреби, які в нього є. «Ми допомагаємо зв'язатися з постачальником відповідних ресурсів. Ми маємо посіяти 15 млн га, на 3 млн га виробники вже зареєструвалися. Ми закликаємо всіх приєднатися до цієї ініціативи. Це допоможе скоординуватися», — звернувся до аграріїв заступник міністра.
Водночас уряд запровадив нульову квоту для експорту, тобто фактичну заборону на вивезення добрив з України. Це стосується азотних, фосфорних, калійних та складних добрив.
«Ця заборона має вимушений і тимчасовий характер. Вона потрібна для відновлення рівноваги низки товарів на внутрішньому ринку та забезпечення посівної кампанії», – запевнив міністр агрополітики Роман Лещенко.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також