Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Споживач електроенергії може перейти до іншого постачальника в автоматизованому режимі

Перехід споживача до іншого постачальника електроенергії

Перехід споживача до іншого постачальника електроенергії

Сьогодні, 15 вересня, НЕК «Укренерго» відкрила для використання в чотирьох регіонах України 11 автоматизованих функцій програмного комплексу «Датахаб» (Datahub).

Тепер перейти від одного постачальника електроенергії до іншого можна майже миттєво, не витрачаючи на цю процедуру 21 день, відведений законодавством.

Нові функції «Датахабу»

Нові функції «Датахабу»

Для цього потрібно, щоб новий постачальник, з яким споживач хоче укласти договір, завантажив у «Датахаб» заявку, скріплену своїм електронним підписом і підписом майбутнього клієнта. Якщо система не виявила технічних перешкод для переходу, вона підтверджує наявну можливість і автоматично повідомляє старого постачальника та інших зацікавлених учасників процесу про перехід споживача.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Новому постачальнику буде повідомлено про зміну постачальника для конкретного споживача та історію його споживання, оператору системи – про факт зміни постачальника, старому постачальнику – про зміну постачальника споживачем, постачальнику послуг комерційного обліку – про необхідність зчитування показань тощо. Надалі у визначений новим постачальником день відповідні зміни будуть автоматично внесені до реєстру.

Якщо технічних перешкод для зміни постачальника немає, процедура переходу може виконуватися практично миттєво замість передбаченого законом і правилами ринку строку у 21 день.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Аналогічно можна перевести споживача до постачальника універсальних послуг або постачальника «останньої надії» (у разі припинення договору зі споживачем, ліцензії постачальника електроенергії або набуття дефолтного статусу), припинити та відновити електропостачання на окремому майданчику комерційного обліку (у випадках, визначених правилами), змінити умови договору електропостачання (про оплату послуг оператора системи, тип постачання, строк дії договору) тощо.

До появи цих функцій у «Датахабі» їх виконували лише оператори системи розподілу (обленерго). Через те, що процеси там не автоматизовані, іноді між їхніми учасниками виникають непорозуміння, які призводять до тривалих суперечок. «Датахаб» гарантує автоматичне документування дій кожної сторони та повністю виключає людський чинник під час адміністрування процесів.

Скористатися новими автоматизованими функціями «Датахаба» поки що можуть постачальники, які працюють на території діяльності трьох операторів систем розподілу: «Волиньобленерго», «ПЕЕМ ЦЕК» (частина Дніпропетровської області) і «Атомсервіс» (частина Миколаївської та Кіровоградської областей). Найближчими місяцями функціонал буде поширено й на інші регіони.

Довідка. «Датахаб» – це програмний комплекс, призначений для адміністрування централізованих баз даних про майданчики комерційного обліку електроенергії та пов'язані з ними дані споживання тощо. Створення «Датахабу» передбачено Законом «Про ринок електроенергії» та Кодексом комерційного обліку.

У 2021 році «Укренерго» запровадила в «Датахабі» низку функцій для операторів систем розподілу (обленерго) та постачальників послуг комерційного обліку. Завдяки цьому сформували реєстр точок комерційного обліку (ТКО) – базу даних з інформацією про майданчики комерційного обліку та пов'язаних із ними споживачів, постачальників електроенергії, операторів систем тощо. Також розпочався збір історичних даних комерційного обліку.

«Датахаб»

«Датахаб»

Перспективи. «Укренерго» обіцяє й далі розвивати «Датахаб» для забезпечення прозорості відносин між учасниками ринку, підвищення ефективності та усунення ризиків у процедурах інформаційного обміну та взаємодії.

Зараз до впровадження готова група процесів агрегації даних комерційного обліку, триває вивірка наданих операторами систем історичних даних. Впровадження цих функцій дасть змогу перейти до передавання даних комерційного обліку адміністратору розрахунків лише через «Датахаб».

Крім того, йде робота над покращенням і автоматизацією процесів розв'язання спорів між учасниками ринку з використанням «Датахабу».

Передбачається, що за наявності необхідної історичної інформації в базі платформи вже найближчим часом у «Датахабі» проводитимуться всі процеси, пов'язані з комерційним обліком електроенергії, передбачені Кодексом комерційного обліку електричної енергії та Правилами роздрібного ринку електричної енергії.

Розвиток майданчика «Датахаб»

Розвиток майданчика «Датахаб»


Коментарі

Всі новини