Для заміни Росії: США послабили нафтові санкції проти Венесуели

США частково послабили санкції проти Венесуели

Уряд США послабив деякі економічні санкції щодо Венесуели, щоб стимулювати відновлення переговорів між опозицією, що підтримується США, і урядом президента Ніколаса Мадуро. Про це пише CNBC.

Певною мірою ці послаблення мають нафтову спрямованість. Зокрема, вони дозволять корпорації Chevron домовитися про ліцензію з державною нафтовою компанією PDVSA, але поки що не бурити й не експортувати нафту венесуельського походження, повідомили два високопоставлені урядовці США.

Віцепрезидент Венесуели Делсі Родрігес заявила: «Уряд Венесуели провів перевірку і може підтвердити дані про те, що США дозволили своїм і європейським компаніям вести переговори та відновити операції у Венесуелі».

Крім того, колишнього високопосадовця PDVSA й племінника першої леді Венесуели буде виключено з переліку осіб, які підпадають під санкції.

Ці кроки США послідували за жестами доброї волі Мадуро після зустрічі в березні з представниками адміністрації президента Джо Байдена та нещодавньої зустрічі в Центральній Америці офіційних осіб США з представниками основної опозиційної коаліції «Єдина платформа» для обговорення подальших дій.

Уряд Венесуели зупинив переговори з опозицією в жовтні після екстрадиції в США ключового «партнера» Мадуро за звинуваченням у відмиванні грошей.

США й багато інших країн відмовилися визнати Мадуро після того, як звинуватили його у фальсифікації свого переобрання на посаду президента у 2018 році. Як президента вони визнали Хуана Гуайдо, який був головою тодішнього опозиційного конгресу.

Упродовж останніх п'яти років США використовували фінансові та особисті санкції, кримінальні звинувачення та підтримку таємних угруповань у кампанії з повалення Мадуро та відновлення демократії.

Але в березні офіційні особи США вирушили до столиці Венесуели Каракаса, щоб зустрітися з Мадуро, після того як вторгнення Росії в Україну перевернуло світовий порядок і змусило Вашингтон переглянути свої пріоритети у сфері національної безпеки.

Після зустрічі Мадуро звільнив двох американських ув'язнених і пообіцяв відновити переговори зі своїми опонентами.

Високопосадовці США тоді заявили, що уряд «відкалібрує санкції» на підставі конкретних результатів переговорів і введе їх повторно в разі відмови від діалогу.

Довідка. Каліфорнійська компанія Chevron уперше інвестувала в нафтовидобуток у Венесуелі у 1920-х роках. У 2019 році її чотири спільні підприємства з PDVSA виробляли приблизно 200 тис. барелів на добу. Але у 2020 році уряд США наказав їй згорнути видобуток і проводити на свердловинах тільки роботи, необхідні для збереження своїх активів.

Венесуела має найбільші у світі запаси нафти. Зараз у неї з'являється можливість наростити її видобуток із нинішніх 800 тисяч барелів на добу до 2,5 млн, як це було у 2017 році.

Топ-15 країн за рівнем запасів нафти на кінець 2019 року, млрд барелів (дані ОПЕК)


Читати на The Page