Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: нові санкції та рішення компаній

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 11 квітня.

Економіка

ВВП Росії 2022 року впаде на 11,2%, прогнозує Світовий банк. Інвестиції просядуть на 16,9%. Експорт товарів і послуг скоротиться на 30,9%, імпорт – на 35,2%. Прогноз щодо індексу споживчих цін – 22%. Частка людей, що живуть за межею бідності, зросте до 12,8% із 11%.

Росія готова звернутися до судів у разі оголошення їй дефолту через невиконання зобов'язань щодо єврооблігацій і довести, що зробила всі спроби для проведення виплат, заявив міністр фінансів Антон Сілуанов. За його словами, країни Заходу створюють «рукотворний дефолт».

Резервний фонд уряду РФ збільшиться на 273 млрд руб. Гроші підуть, зокрема, на «забезпечення стабільності економіки в умовах зовнішніх санкцій». Кошти здебільшого надійдуть від нафтогазових доходів, отриманих у першому кварталі цього року.

Французька Societe Generale першою з великих європейських фінансових груп оголосила про відхід із російського ринку. Основний її актив Росбанк, а також страховий бізнес буде продано російській компанії.

Польща відмовиться від закупівлі газу та вугілля з Росії найближчими місяцями, заявив заступник міністра закордонних справ. «Якщо таке рішення не буде ухвалене Євросоюзом, ми самі приймемо його, щоб подати приклад і спонукати інші країни зробити так само».

Японська фармацевтична компанія Takeda зупинила проведення нових клінічних випробувань ліків у Росії. Вона також припинила нові інвестиції в країні. Постачання ліків і поточні клінічні дослідження триватимуть.

Уряд України юридично закріпив припинення торгових відносин із Росією. Це рішення щорічно блокуватиме валютні надходження Росії щонайменше на $6 млрд.

Доходи автодилерів у РФ упали на 43%. Незабаром раніше завезені авто закінчаться, а нові не можна ввозити через санкції. Очікується, що із 76 тисяч офіційних СТО закриється приблизно 10%.

Шведська Ericsson припиняє діяльність у Росії на невизначений строк на тлі нових санкцій ЄС і відправить співробітників в оплачувану відпустку. Компанія є одним із двох найбільших європейських постачальників обладнання для мереж мобільного зв'язку в Росії: її частка на цьому ринку становить майже 20%.

У російських топменеджерів мережі гіпермаркетів OBI виник конфлікт із мажоритарним акціонером – німецьким холдингом OBI щодо відновлення роботи магазинів у Росії. Експерти не виключають, що може статися самозахоплення компанії.

Вхідні грошові потоки РФ у видобутку сирої нафти та газу в березні номінально впали на 47,8%, у лютому вони знизилися на 29,6%.

Фінляндія 11 квітня повністю припинила поштове сполучення з Росією та Білоруссю, повідомила державна компанія Posti.

Санкції

Канада оголосила про запровадження додаткових санкцій щодо 33 російських підприємств оборонного сектору.

Євросоюз розпочав роботу над новим пакетом санкцій проти Росії. За словами глави МЗС Литви, у ньому можуть бути «нафтові опції».

З моменту набуття 8 квітня чинності п'ятого пакета санкцій Євросоюзу щодо Росії та Білорусі до Литви із цих країн до ранку 11 квітня не пустили приблизно 250 фур.

Суспільство

Євросоюз вніс «Аерофлот», «Побєду», Utair і ще 17 російських авіакомпаній до чорного списку через те, що Москва дозволила їм експлуатувати іноземні літаки без чинних сертифікатів льотної придатності. Їм заборонено літати до ЄС. Влада ЄС зазначила, що це рішення «не є черговою санкцією проти Росії» й було ухвалено з міркувань безпеки.

МЗС РФ рекомендує російським дипломатам, які працюють за кордоном, не виходити в місто поодинці.

В аеропорту Дубая на стоянці перебувають десятки літаків, пов'язаних із заможними росіянами. Вони направили туди свої бізнес-джети, оскільки влада ОАЕ не ввела санкції. Проте обмеження з боку ЄС і США однаково заважають літакам відлетіти з Дубая.

Санкції, введені проти Росії через «військову спецоперацію», відхід із ринку великих іноземних компаній, падіння платоспроможності населення призвели до того, що продажі нових клубних карток до фітнес- і спортклубів у березні зупинилися, а запити на повернення грошей за невикористані картки зросли.

Хорватія оголосила про вислання 18 російських дипломатів і шістьох технічних співробітників диппредставництва.

Подякувати 🎉