Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ викупив військові облігації на 20 млрд грн, але обіцяє не розганяти інфляцію

НБУ придбає військові ОВДП на 20 млрд грн

НБУ придбає військові ОВДП на 20 млрд грн

Національний банк в умовах воєнного стану та з огляду на необхідність фінансування Збройних сил викупив військові облігації уряду (ОВДП) на суму 20 млрд грн.

Купуючи ОВДП, НБУ фактично безпосередньо фінансуватиме уряд, що заборонено чинним законодавством. Але в умовах війни цією забороною вирішили знехтувати, і Верховна Рада тимчасово зупинила дію відповідної статті закону про НБУ.

Така купівля облігацій фактично означає емісію гривні, що загрожує прискоренням інфляції. Але Нацбанк заявляє, що фінансуватиме лише критичні витрати уряду в обмеженому обсязі.

«Такий підхід дасть змогу мінімізувати ризики високої інфляції та порушення макрофінансової стабільності і сприятиме швидшому відновленню ринкових засад функціонування економіки та фінансових ринків у повоєнний час», – наголошується в повідомленні НБУ.

У Нацбанку наголосили, що сьогодні його підтримка – не головне джерело фінансування видатків уряду. «Попри воєнні дії українські підприємства й далі сплачують податки, а громадяни перераховують значні суми на підтримку армії. Масштабну підтримку Україні надають міжнародні партнери».

«Надання кредитів державі з боку Національного банку є тимчасовим заходом в умовах воєнного стану. Після завершення війни й повернення економіки та фінансової системи до функціонування на ринкових засадах Національний банк відновить традиційний формат інфляційного таргетування з рухомим обмінним курсом і забороною фінансування державного бюджету», – запевнили в НБУ.

Зазначимо, що вже відбулися два комерційні аукціони з розміщення військових ОВДП:

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини