Після першого перегляду програми співпраці МВФ опублікував оновлений меморандум з владою України. У ньому містяться зобов'язання, які бере на себе наша країна, а також вказані обов'язкові дії (маяки або Structural Benchmarks), які мають бути здійснені до певної дати.
П'ять маяків із цього переліку вже виконано. Для двох маяків, які мали вже виконати, змінили термін реалізації. Це повернення довоєнного оподаткування (законопроєкт №8401) та Стратегія управління середньостроковим боргом. Дедлайн першого – кінець липня, другого – кінець жовтня.
Чотири маяки додалися до меморандуму с МВФ:
- Підготувати стратегію реформування Держподаткової служби та Держмитслужби як частини Нацстратегії забезпечення бюджетних надходжень. Дедлайн – кінець жовтня 2023 року. Реформа стосуватиметься трьох сфер: кадрова та компенсаційна політика; покращення оперативного управління митницею із центрального апарату; перенесення верифікації/перевірки митних документів з пунктів перетину кордону до внутрішніх офісів.
- Вибрати та призначити наглядову раду «Оператора ГТС» до кінця жовтня 2023 р.
- Запустити роботу статей Бюджетного кодексу для підготовки середньострокового бюджетного планування, розробки боргової стратегії та обмеження ризиків щодо держгарантій (кінець вересня 2023 року).
- Розробити концепцію оновлення програми «5-7-9%» з акцентом на малий та середній бізнес за рахунок виключення великих компаній із критеріїв відповідності, посилення моніторингу та підтримки відповідних гарантій (кінець вересня 2023 року).
Інші 14 структурних маяків залишилися незмінними.
Також у меморандумі деталізовано окремий абзац про реформу БЕБ. Україна зобов'язалася підготувати зміни до закону, щоб перезапустити БЕБ, посилити аналітичну складову органу та підпорядкувати його Мінфіну.


Маяки програми співпраці України та МВФ
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також