Ярославський розповів про центр вірусології, де хочуть розробляти вакцину проти коронавірусу

Автор

Фото: УНІАН

Олександр Ярославський спільно з владою Харкова створює центр вірусології, де фахівці почнуть розробляти вакцину проти коронавірусу. Центр розташовуватиметься на території Харківського тракторного заводу, з якого бізнесмен хоче до 2033 року зробити багатопрофільний технопарк.

Вже завтра, 15 квітня, в центр привезуть перше обладнання для лабораторії, яке коштує 15 млн грн, розповідає The Page Ярославський. За його словами, інвестиції в цей проєкт налічують десятки мільйонів доларів.

«Якщо я готовий витратити $1 млрд у кластер ХТЗ, то для центру вірусології мені не шкода нічого. Точної суми інвестиції не можу поки що назвати», — каже він. За словами бізнесмена, на роботу в центр будуть запрошені українські фахівці.

Під центр виділять 6 тис. кв. м готових приміщень, а його співробітникам бізнесмен обіцяє особисто купити квартири.

«Вірусологи поки говорили, що їм навіть досить приміщення площею до 1 тис. кв. м, але ми виділимо під ключ 6 тис. кв. м. Ми готові їх забезпечити всім необхідним, я готовий купити їм квартири. У них буде завдання зробити вакцину проти коронавірусу», — зазначає він.

Відповідаючи на питання, коли запрацює центр Ярославський сказав, що він не знає скільки часу потрібно буде на технологічний запуск, при цьому бізнесмен додав, що ремонтні роботи та оснащення лабораторії устаткуванням проведуть швидко.

Раніше Ярославський домовився з китайським мільярдером Джеком Ма про поставку тестів на визначення коронавірусу. Їх доставили до Харкова 23 березня, відразу після зустрічі президента з великим бізнесом, на якій був присутній бізнесмен.

Крім того, бізнесмен купив 100 тис ПЛР-тестів і 50 ШВЛ на $2 млн, а також він разом з харківським бізнесом перерахував ще $ 2,4 млн. на закупівлю обладнання і медвиробів для лікарень.

Як інші бізнесмени борються з коронавірусом

До боротьби з коронавірусом долучилися й інші бізнесмени. Так, фонд Ріната Ахметова передав МОЗ 300 тисяч експрес-тестів для діагностики коронавірусу. Крім цього, олігарх пообіцяв витратити ще 300 млн гривень на боротьбу з епідемією. Крім того, 10 апаратів ШВЛ за $460 тис. пообіцяв Віктор Пінчук. Його компанія «Інтерпайп» і група EastOne виділили $2 млн на закупівлю експрес-тестів на визначення коронавірусу.

Фонд Петра Порошенка відновив десять апаратів штучної вентиляції легенів для однієї із столичних лікарень і закупив реанімаційні комплекти. Також корпорація Roshen заявляла про закупівлю медпрацівникам 10 тис. комплектів костюмів індивідуального захисту.

Співвласник приватного порту ТІС Андрій Ставніцер закупив два апарати ШВЛ загальною вартістю 660 тис. грн в інфекційну лікарню Одеси, а також експрес-тести – в обласну лікарню міста. А бізнесмен Сергій Тігіпко виділив на боротьбу з пандемією 7 млн грн.

Фінансову допомогу в боротьбі з вірусом надали також інші компанії та підприємці. Йдеться про групу «Епіцентр», торгову мережу «Сільпо», а також про компанії «Нова пошта», «Укрпошта», «Київстар», SoftServe, EPAM, Mastercard, Ajax Systems та інші. На початок квітня загальний розмір пожертвувань від бізнесу складав близько 1 млрд грн.

Читати на The Page