Як уникнути штрафу за неввімкнене ближнє світло. Колаж: Укравтодор
The Page нагадує, що з 1 жовтня по 1 травня водіям необхідно навіть у денний час доби їздити поза населеними пунктами з увімкненими денними ходовими вогнями (ДХВ). З настанням осені світловий день дедалі коротшає, видимість погіршується через часту хмарність, опади й тумани, що призводить до підвищення аварійності. Додаткове освітлення робить транспортний засіб більш помітним під час руху, а значить, допоможе уникнути ДТП.
Якщо конструктивно ДХВ немає, то для освітлення транспортного засобу потрібно ввімкнути ближнє світло фар. А використання замість них протитуманних фар, дальнього світла та габаритних вогнів — пряме порушення пункту 9.8 Правил дорожнього руху. Але якщо ви забули ввімкнути ДХВ, і поліцейські збираються за звичкою винести постанову про штраф (425 — 510 гривень), нагадайте їм про тяжкість порушення. Оскільки воно підпадає під ст. 122 КУпАП, то, згідно з адмінкодексом, максимально можливе покарання за порушення пункту 9.8 — винесення попередження. Знайте свої права й обов'язки та дотримуйтеся правил дорожнього руху.
«425 грн. штрафу, який практикують копи, згідно з частиною другою статті 122 КУпАП, незаконні! — впевнений Володимир Караваєв, заступник голови Координаційної ради загальнонаціонального Форуму безпеки дорожнього руху. — За порушення пункту 9.8 Правил дорожнього руху поліцейські можуть зробити лише попередження. Правилами чітко обумовлено: ввімкнення ближнього світла фар у світлу пору доби — це попереджувальний сигнал. За порушення правил користування такими сигналами зазначена норма Кодексу передбачає накладення штрафу лише у двох випадках: у момент початку руху та зміни його напряму. Усім очевидно: ближнє світло фар у таких маневрах не використовується».